10 priežasčių, kodėl neturėtų rūpėti, ką kiti galvoja apie jus
Kai kurie žmonės priklausomi nuo kitų nuomonės, kitiems tai – nė motais. Kurie jaučiasi laimingesni? Greičiausiai nutuokiate, kad pastarieji. Apkalbos ir liežuvavimas apie kitus – niekas kitas, kaip socialinis nusikaltimas, tačiau argi įmanoma tai sustabdyti ir ar reikia?
Kiekvienas mūsų turime nuomonę apie kitus žmones, reiškinius, įvykius. Bėda ta, kad ne visi mokame ją priimti, o tai baigiasi konfliktinėmis situacijomis.
Taigi, kodėl mums neturėtų būti svarbu, ką galvoja kiti? Visų pirma, dėl to, kad geriau jaustumėmės. Kiekvienas išgyvenimas, situacija, įvykis yra matomas jūsų akimis, ir jeigu tai kažkam nepatinka ir atrodo priešingai, kam eikvoti jėgas ir nervų ląsteles bandant perkalbėti tą žmogų?
Štai ką vertėtų jums įsiminti.
1. Niekas jūsų nepažįsta taip gerai, kaip jūs patys
Kaip dažnai mes apie kitą žmogų nusprendžiame dar jo nė nematę, nekalbėję, o tik išgirdę iš kitų. Lyg avių banda pasiduodame ir leidžiame, kad kitų suformuota nuomonė taptų mūsų pačių. Taigi nereikėtų piktintis, jog taip elgiamasi ir jūsų atžvilgiu.
Žmonės gali būti arogantiški, linkę teisti, susidaryti nuomonę vos per kelias minutes. Tačiau kokia tiesa? Ogi paprasta – viena ištransliuojame pasauliui, visai kas kita esame iš tikrųjų. O tai geriausiai žinome tik mes patys – savo stiprybes ir silpnybes. Ir jeigu žmogus atrodo valdingas, piktas ar atšiaurus, nebūtinai tai tiesa – dažnai po šiais kiautais slepiasi jautrumas ir nepasitikėjimas savimi. Be to, gal jis piktas tik su tam tikrais asmenimis? Čia kaip vyras santuokai – vienai moteriai jis atrodo nuvėsęs, netinkamas, o kita atranda tikrą grynuolį.
2. Niekas nenori apie save galvoti blogai
Gyvenime siekiant tikslų, mums reikia tikėti ir pasitikėti savimi, tad neigiama kitų nuomonė silpnesnius žmones išmuša iš vėžių. Jie jautriai reaguoja į pastabas, žeminančius komentarus, gali patirti nerimo priepuolių, stresą. Tokia savijauta – tiesus kelias į susinaikinimą ir... dar viena priežastis, kodėl nereiktų kliautis kitų nuomone apie save.
3. Jūs amžinai vaikščiosite ant pirštų galiukų
Nerimo kupinas gyvenimas, galvojant, kas, ką ir kodėl pasakė, yra nieko vertas. Kai kiekvienas šnabždesys, žvilgsnis, komentaras, pastaba atrodo skirtas būtent jums, verta susimąstyti. Pasaulis nesisuka vien tik aplink jus, tačiau emocijos, kurias jūs jaučiate tokiu atveju, išties kenkia jūsų vidinei savijautai.
4. Kitų nuomonė gali tapti išbandymu siekiantiems sėkmės
Sėkmingiems žmonėms nusispjauti, ką galvoja kiti. Sėkmė bene dažniausiai iš visų kitų dalykų sukelia tikrą kai kurių nelaimingų liežuvaujančių žmonių pasipiktinimą. Taigi natūralu, kad kelyje į sėkmę jūs sutiksite ne vieną žmogų, bandantį jums pakišti koją visais įmanomais būdais. Ar verta savo sėkmę keisti į jų nuomonę?
5. Negaiškite savo brangaus laiko
Sėkmė reiškia, kad jūs tapsite stipresne asmenybe, o tam reikia laiko. Švaistydami jį tam, kad paneigtumėte gandus, ar galvodami, kodėl kažkam nepatinkate, darote sau meškos paslaugą.
Visų pirma, ko pasieksite, kai jūsų mintys nukreiptos visai ne ten, kur reikia? Susitelkite į save ir savo gyvenimą, o ne kitų pagiežą.
6. Pasitikėjimas savimi neturi priklausyti nuo kitų žmonių minčių
Ar įmanoma išmokti pasitikėjimo, pasikliauti savimi, remiantis neigiamomis kitų nuomonėmis? Tik tada, kai jas ignoruojate, kadangi apie save žinote kur kas daugiau nei bet kas kitas, ir kai suprantate, ko jums trūksta. Dėdami pastangas ir nesiremdami apkalbomis, pasieksite savo tikslų. Neleiskite, kad kelyje į tikėjimą ir pasitikėjimą savimi jums kliūdytų kiti žmonės.
7. Kada kritika prašauna pro šalį?
Vienas rašytojas teigė, kad norėdami būti sėkmingi, turime liautis kritikuoti kitus. Pridėtume ir tai, kad ne visi moka kritikuoti taip, kad kritika skatintų, o ne žlugdytų. „Kai kalbate su žmonėmis, supraskite, kad turite reikalų ne su logiškai mąstančiomis būtybėmis, bet tais, kuriuose siaučia puikybė, prietarai ir tuštybė“, – rašė Dale’as Carnegie.
8. Patikėję – tokiais tapsite
Iš esmės žmogų nėra sunku įtikinti, o kai kasdien girdite ir dar priimate negatyvius pamąstymus, natūralu, kad jie persiduoda ir mums patiems. Šioje vietoje nereikia pasiduoti tam, kas nėra tiesa. Visada prisiminkite tai, kuo ir koks esate. Kaip sakė Eleanor Roosevelt, niekas negali priversti tavęs jaustis blogai be tavo sutikimo. Taigi, neduokite jo.
9. Neperimkite kitų žmonių įpročių
Pasijautę blogai, davę tam sutikimą, galime ir patys skleisti negatyvias mintis aplinkiniams. Užburtas ratas, kuriame neatrasite nieko, išskyrus savivertės kritimą žaibišku greičiu žemyn. Ar verta pasiduoti tokiai įtakai?
10. Ar tai bus svarbu tada, kai turėsite palikti šį pasaulį?
Patikėkite, šiandien nervindamiesi, verkdami, išgyvendami, jausdami skausmą dėl to, ką apie jus galvoja kiti, švaistote savo brangų laiką ir gyvenimą. Bronnie Ware knygoje The Top 5 Regrets of the Dying rašoma apie tai, ko gailimasi gulint mirties patale. Ir viena mintis iš jų yra ta: „Aš būčiau norėjusi turėti drąsos gyventi tikrą gyvenimą, būti tokia, kokia esu, o ne daryti tai, ko iš manęs tikėjosi kiti“.
Image: FreeDigitalPhotos.net