cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif

Kol jūs atliekate vieną darbelį, kitas kolega būna iki pusiaudienio padaręs visą darbų sąrašą? Greičiausiai pažįstama situacija tiems, kurie niekada nieko nespėja. Tiesa, viena yra nespėti dėl tikrai nemažo darbo krūvio, o visai kas kita, kai mirkstame socialiniuose tinkluose ar pliurpiame su kolegomis nereikšmingais gyvenimo klausimais.

O kuo išsiskiria produktyvūs žmonės? Kartais atrodo, kad jie vienu metu sugeba išspręsti krūvą reikalų ir dar suorganizuoti vaikams kalėdinę šventę, susitvarkyti namus, paruošti pietus... Sužinokite, kaip savo gyvenimus tvarko itin produktyvių galių turintys žmonės!

Jie nemano, kad netvarka – tai kūrybiška

Ant jūsų stalo nugertas ir nešvarus kavos puodelis, krūva sulamdytų popierių ir jūs negalite savo sukurtoje netvarkoje net rašiklio surasti? Tuomet vertėtų suvokti vieną paprastą dalyką: kai jūsų darbo vietoje karaliauja švara ir tvarka, susikaupti yra kur kas lengviau ir paprasčiau, kadangi jūsų niekas neblaško. Buvimas produktyviu – tai, visų pirma, atsižvelgimas ir į savo įpročius.

Jie planuoja viską – net šeimos laiką

Dažniausiai mes visi žinome, ką veiksime per dieną – eisime į darbą, sportuosime, valgysime, socializuosimės su žmonėmis ir panašiai. Tačiau tikrai produktyvūs žmonės į viską žvelgia plačiau ir giliau – jie ne tik susidaro sąrašą, bet ir išsirenka prioritetus, ką turi nuveikti. Ir tame sąraše visuomet įtraukia savo artimuosius ir šeimą – juk jiems taip pat reikia laiko. Kai turi prieš nosį sąrašą, tuomet kur kas lengviau savo tikslus įgyvendinti, ypač, kai jie užrašyti juodu ant balto.

Atlieka užduotį po užduoties

Dažniausiai kai pamatome, kiek darbų mūsų laukia, tai gąsdina. Atrodo, kad jų negalėsime įveikti. Taigi, siūloma atlikti užduotis paeiliui, pavyzdžiui, atsakykite į laiškus, tada paskambinkite reikiamiems žmonėms, pradėkite daryti kitus mėgstamus ir svarbiausius darbus. Neužsigriebkite per daug, kad tai neatrodytų neįveikiama.

Jie netikrina savo elektroninio pašto per dažnai

Nuolatinis elektroninio pašto tikrinimas ar mirkimas socialiniuose tinkluose išties menkina produktyvumą: „Dauguma itin produktyvių žmonių elektroninį paštą tikrina 2–3 kartus per dieną, kadangi garsinis signalas, pranešantis, jog jums atėjo laiškas, išties išblaško“, – teigia specialistai. Natūralu, kad nuolatos tikrindami, kas ką parašė, mes nutolstame nuo esminių darbų, kuriuos reikia atlikti. Tas pats galioja ir besaikiam naršymui internete – verčiau padalinkite laiką į tą, kuris skirtas tik darbui, ir tą, kurio metu galima kiek atsipalaiduoti. Darydami pertraukėles patenkinsite visus savo poreikius.

Jie nepamiršta savęs

Mūsų didžiausi resursai – tai mūsų kūnas ir mintys. Todėl rūpinimasis sveikata yra ypač svarbus, kad išliktume produktyvūs ir aktyvūs – sportuokite, sveikai maitinkitės – tai svarbu jūsų protui, kūrybingumui ir bendrai savijautai. Ko galite tikėtis, jeigu šlamščiate greitąjį maistą, vartojate alkoholį ir kitaip savęs netausojate?

Laiko galios

Kartais žinojimas, kad jums liko visai nedaug laiko darbui užbaigti, padeda susikoncentruoti ir pagaliau užbaigti tai, ko pabaigti neprisiruošiate. Taigi, pabandykite sukurti tokią situaciją, nusistatyti laikmatį, pašalinti visus trikdžius ir kibti į darbą. Sunkiausia dalis – prisiruošti ir užbaigti darbą iki galo. 

Jie priverčia technologijas dirbti jiems

Paprasta – įvairios programėlės gali padėti jums planuoti darbus, įvykius ir savo laiką. Priminimai apie tai, ką turite padaryti, kiek laiko skirti šeimai, namams, darbui ir kitiems reikalams jums padės nenutolti nuo esmės ir liautis blaškiusis bei tvarkingai susidėlioti reikiamus prioritetus.

 

Informacija iš:

7 itin produktyvių žmonių įpročiai

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą, skirtą diabeto komplikacijų prevencijai apatinėse galūnėse
masks
KTU mokslininkų kūrinys: efektyvesnė reabilitacijos sistema po traumų, sumažinanti jų galimybę ateityje (testuoja ir olimpiečius)
masks
Lietuvos mokslininkai sukūrė celiuliozės perdirbimo būdą, kuris pritaikomas nuo tekstilės iki medicinos priemonių gamybos