cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif
blog image

Ekologiškuose žaliųjų dumblių milteliuose – apsinuodijimus sukeliantys mikroorganizmai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Airijos, kad maisto papilduose – ekologiškų žaliųjų dumblių Chlorella milteliuose „Organic Chlorella Powder” nustatyta patogeninių mikroorganizmų – Salmonella Rissen. Patekę į žmogaus organizmą, jie gali sukelti vėmimą, viduriavimą, galvos skausmą, karščiavimą.

Nesaugių papildų partijos numeris 140319, geriausi iki 06/2016, gamintojas „Foca Organics Ltd.“, Airija, pakuotė po 140 g.

Ekologiškuose žaliųjų dumblių milteliuose – apsinuodijimus sukeliantys mikroorganizmaiGamintojas atšaukė iš rinkos ne tik šią, bet ir kitas produkto partijas (131206, 140108, 130608) bei kitus produktus, kurių gamybai žaliųjų dumblių milteliai buvo naudojami kaip žaliava.

Į Lietuvą nesaugius miltelius „Organic Chlorella Powder” iš Jungtinės Karalystės įsivežė UAB „Sveiki produktai“ (P. Lukšio g. 32, Vilnius).

Vilniaus VMVT  pradėjo tyrimą dėl nesaugių produktų išplatinimo Lietuvos vartotojams.

„Organic Chlorella Powder” taip pat išplatinti Austrijoje, Bulgarijoje, Suomijoje, Graikijoje, Airijoje, Latvijoje, Nyderlanduose, Lenkijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Rusijoje, Slovėnijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Ukrainoje bei Jungtinėje Karalystėje.

Vartotojai, įsigiję šių maisto papildų, gali grąžinti į prekybos vietas ir atgauti sumokėtus pinigus.

 

Informacija iš:

Ekologiškuose žaliųjų dumblių milteliuose – apsinuodijimus sukeliantys mikroorganizmai

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą, skirtą diabeto komplikacijų prevencijai apatinėse galūnėse
masks
KTU mokslininkų kūrinys: efektyvesnė reabilitacijos sistema po traumų, sumažinanti jų galimybę ateityje (testuoja ir olimpiečius)
masks
Lietuvos mokslininkai sukūrė celiuliozės perdirbimo būdą, kuris pritaikomas nuo tekstilės iki medicinos priemonių gamybos