cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif
blog image

Į Lietuvą bandyta įvežti devynis kartus radiacijos normą viršijančias statybines medžiagas

Lavoriškių kontrolės punkte pasieniečiai į Lietuvą iš Baltarusijos neįleido vilkiko su puspriekabe, kuria gabentos įvairios statybinės prekės devynis kartus viršijo leistiną jonizuojančios spinduliuotės normą.

Antradienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Lavoriškių užkardos pasieniečiai tikrino per Lavoriškių punktą iš Baltarusijos į Lietuvą įvažiuojantį vilkiką „Mercedes Benz“ su puspriekabe. Sunkiasvorę mašiną rusiškais registracijos numeriais vairavęs 54 metų Rusijos pilietis turėjo tvarkingus asmens, vilkiko ir puspriekabės dokumentus.

Transporto priemonei važiuojant pro Lavoriškių punkte sumontuotą stacionarią jonizuojančiosios spinduliuotės matavimo įrangą, vadinamuosius radiacijos vartus, suveikė signalas, įspėjantis apie normą viršijantį radiacijos foną. Vilkiką ir puspriekabę pasieniečiai pakartotinai patikrino nešiojamuoju radiacijos matuokliu ir nustatė, kad gabentas įvairių statybinių prekių krovinys skleidžia 1,79 mikrosiverto (μSv), arba 179 mikrorentgenų (μR), per valandą jonizuojančios spinduliuotės foną. Leistinas fonas yra 0,2 μSv, arba 20 μR.

VSAT pareigūnai taip pat identifikavo spinduliuotės šaltinį. Tai – izotopas Radis 226. Nustatyta, kad statybinių prekių krovinys iš Maskvos tranzitu per Lietuvą buvo gabenamas bendrovei, esančiai Kaliningrado srityje.

Apie įvykį pasieniečiai pranešė Radiacinės saugos centro specialistams. VSAT pareigūnai neleido vilkikui su puspriekabe įvažiuoti į Lietuvą. Atlikus visus dokumentų formalumus apie vidurnaktį iš antradienio į trečiadienį vilkikas su gabentu kroviniu buvo grąžintas į Baltarusiją.

 

Informacija iš:

Į Lietuvą bandyta įvežti devynis kartus radiacijos normą viršijančias statybines medžiagas

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą, skirtą diabeto komplikacijų prevencijai apatinėse galūnėse
masks
KTU mokslininkų kūrinys: efektyvesnė reabilitacijos sistema po traumų, sumažinanti jų galimybę ateityje (testuoja ir olimpiečius)
masks
Lietuvos mokslininkai sukūrė celiuliozės perdirbimo būdą, kuris pritaikomas nuo tekstilės iki medicinos priemonių gamybos