cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif
blog image

Įspėja atostogautojus: turistų gydymo kainos Turkijoje išaugo daugiau nei dukart

Turkija ir Egiptas išlieka populiariausios turistinės kryptys, kuriomis mūsų šalies keliautojai dažniausiai kelia sparnus ne tik pasikaitinti saulėje, kai Lietuvos dangus ja nelepina, bet ir aplankyti šeimyniniam poilsiui patogius kurortus. Tuo tarpu draudikai atkreipia dėmesį, kad maždaug pusę medicininių išlaidų draudimo išmokų šiose šalyse sudaro atvejai, susiję su mūsų šalies turistų apsinuodijimu, o kainos už gydymą – išaugusios daugiau nei du kartus. Vis dažniau fiksuojami ir perteklinių medicinos paslaugų suteikimo atvejai, kurių kainos siekia jau ne keturženkles, o penkiaženkles sumas.

Draudimo bendrovės „Gjensidige“ duomenimis, 2022–2024 metais Turkijoje suteiktos medicininės pagalbos kaina vidutiniškai padidėjo 53 proc., o Egipte – net 154 procentais.

„Matome, kad po pandeminio laikotarpio medicinos paslaugų kainos šiose šalyse išaugo kelis kartus ir dabar yra didesnės nei Europoje. Didžiausia šiais metais atlygintos žalos suma, kai dviejų asmenų šeima Egipto kurorte du kartus lankėsi pas gydytoją, siekė beveik 13 tūkst. eurų. Todėl kiti keliautojai tokiais atvejais turėtų pasimokyti iš svetimų klaidų. Jei užsienyje turite sveikatos problemų, nesvarbu, ar esate apsidraudę kelionės draudimu, ar ne, svarbu žinoti, į kokią gydymo įstaigą vykstate, ir sekti, kokie tyrimai atliekami ir ar jie pagrįsti. Pasitaiko daug atvejų, kai vietinės kalbos nemokėjimu naudojamasi siekiant pasipelnyti ir atliekant tuo metu nereikalingus tyrimus. Draudimo neturintys asmenys turėtų ypač kritiškai įvertinti, ar, pavyzdžiui, peršalimo atveju viešbučio darbuotojų itin rekomenduojama privati klinika yra tinkamiausia ir vienintelė galimybė“, – pranešime žiniasklaidai įspėja draudimo bendrovės „Gjensidige“ Sveikatos, kelionių ir asmens draudimo žalų skyriaus vadovė Ana Taraitienė.

Pasak A. Taraitienės, pasikliovus tik viešbučio darbuotojų patarimais ir nepatikrinus gydymo įstaigos pasiūlymų bei kainų, galima sulaukti labai nemalonių siurprizų. „Pasitaiko atvejų, kai, pavyzdžiui, pykinimą siūloma gydyti už kelis tūkstančius eurų. Turkijoje ir Egipte apsinuodijama tiek nekokybišku maistu, tiek vandeniu. Būtent geriamasis vanduo yra didelė problema svečiose šalyse. Rekomenduojame gerti tik į butelius išpilstytą vandenį, tačiau dažniausiai apsinuodijama ne geriamuoju vandeniu, o gėrimais, kuriuose naudojamas vanduo: šalta arbata, šviežiai spaustomis sultimis, atskiestomis vandentiekio vandeniu, ledo kubeliais gėrimuose. Žmonės, kurių organizmas nėra pripratęs prie vietinio vandens, gali lengvai apsinuodyti. Taip pat saugiau rinktis termiškai apdorotus maisto produktus. Deja, dažnai apsinuodija visa šeima arba turistų grupė“, – kalba draudikė.

Anos Taraitienės teigimu, pastebima tendencija, kad apsinuodijimo atvejų dažniausiai pasitaiko viešbučiuose, kurių kainos rinkoje yra mažiausios. „Labai tikėtina, kad norint užtikrinti tokią kainą, reikia taupyti ir maisto kontrolės, ir vandens sąskaita. Deja, ne visada galime pasitikėti atsiliepimais internete– apie viešbutį, kuriame apsinuodijo keli turistų grupės nariai, atsiliepimai gali būti tik teigiami. Todėl verta patikrinti atsiliepimus keliose interneto svetainėse, pavyzdžiui, booking.com, tripadvisor.com, taip pat „Google“ atsiliepimus“,– sako draudimo bendrovės atstovė.

Draudimo žalų ekspertė pateikia patarimus, kaip sumažinti susirgimo riziką ir nepermokėti už nepagrįstai brangias medicinos paslaugas:

1. Atsakingai rinkitės viešbutį, kuriame ketinate apsistoti. Pasikonsultuokite su kelionių organizatoriumi, patikrinkite atsiliepimus internete, geriausia– keliose interneto svetainėse. Verta pasiklausyti pažįstamų patirties, taip pat galite užduoti dominančius klausimus turistams skirtose diskusijų grupėse. Atkreipkite dėmesį į neįprastai mažas kainas.

2. Visada turėkite pirmosios pagalbos vaistinėlę su būtiniausiais vaistais nuo skrandžio ir galvos skausmų, peršalimo ir karščiavimo.

3. Stebėkite, kas dedama į gėrimus, ir atkreipkite dėmesį į maisto laikymo sąlygas.

4. Negerkite vandens iš čiaupo. Jei įmanoma, kokteiliams nenaudokite ledukų.

5. Įvykus nelaimingam atsitikimui ar susirgus, nedelsdami kreipkitės į savo draudiką. Tikėtina, kad jis galės rekomenduoti tinkamiausias gydymo įstaigas.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

Informacija iš:

Įspėja atostogautojus: turistų gydymo kainos Turkijoje išaugo daugiau nei dukart 

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
KTU mokslininkė atskleidžia, kodėl kavinių maistas kartais atrodo mažiau sotus
masks
Tvarus šildymas: kaip nekenkti sveikatai ir aplinkai?
masks
Mokyklose neturi būti nuodingųjų medžiagų