cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif

Ar galima depresijos paveiktų smegenų susitraukimą sustabdyti paprasčiausiai užblokavus baltymą?

Labai dažnai depresija sergančių žmonių tarpląstelinės jungtys smegenyse yra susitraukusios, tačiau kodėl taip nutinka, yra paslaptis. Ronaldas Dumanas iš Jeilio universiteto susimąstė, ar baltymas REDD1, mažinantis neuronus apsaugančią riebalinę medžiagą, vaidina svarbų vaidmenį.

Jo komanda išaugino žiurkes, negalinčias gaminti REDD1 baltymo, ir sukėlė joms stresą. Normalioms žiurkėms stresas sukėlė depresinį elgesį ir smegenų susitraukimą, tačiau Duman'o žiurkėms nieko nenutiko. Tuo tarpu žiurkės, sukurtos gaminti daugiau REDD1 baltymų nei reikia, tapo prislėgtos ir turėjo sumažėjusias smegenis joms net nesukeliant streso (Nature Medicine, doi.org/sc9).

Tai užuomina, aiškinanti smegenų susitraukimą, tačiau vargu ar tai visiškai atitinka su žmonėmis, sako Colleen Loo iš Naujojo Pietų Velso universiteto Sidnėjuje.

Michael Slezak
New Scientist № 2966

 

Parengta pagal:
http://www.newscientist.com/article/mg22229663.400-protein-that-shrinks-depressed-brains-identified.html 

Informacija iš:

Kaip pasveikti nuo depresijos? Užblokuoti baltymą!

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą, skirtą diabeto komplikacijų prevencijai apatinėse galūnėse
masks
KTU mokslininkų kūrinys: efektyvesnė reabilitacijos sistema po traumų, sumažinanti jų galimybę ateityje (testuoja ir olimpiečius)
masks
Lietuvos mokslininkai sukūrė celiuliozės perdirbimo būdą, kuris pritaikomas nuo tekstilės iki medicinos priemonių gamybos