cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif

Baigėsi atostogos? Viskas nervina? Neįtinka nei karštis, nei lietus? Nieko nespėjate ir jaučiatės visiškai sumautai? Stop! Portalas Ji24.lt siūlo receptų, kaip iš pat ryto užprogramuoti kitokią dieną.

Ne veltui gi sakoma, kad žmogus ne ta koja iš lovos išlipo. O psichologai rimtai pataria: jei norite, kad diena būtų visomis prasmėmis giedra, iš ryto skirkite tam nors truputį dėmesio. Ir nesiraukykite – tai ne burtai, o dėsniai. Juk aišku, kad mūsų mintys veikia emocijas, o išmokti kontroliuoti emocijas nėra sunku. Bandom?

1. Neskubėkite išsiristi iš lovos. Jei vos pasigirdus griausmingai mobiliojo melodijai (tiksliau – jau gal trečiai...), bandysite šokti iš lovos kaip į gaisrą, iškart  pasijusite nelaiminga ir nieko nespėjanti. Ką pakeis pora minučių lovoje? Būsite darbingesnė ir žvalesnė.

2. Padėkokite. Kam tik norite: Dievui, vyrui ar mamai. Mintyse ar garsiai. Dėkingumas be galo pakelia nuotaiką, ypač tada, kai to nebandėte... Pagalvokite, už ką jaučiatės dėkinga. ir mintyse išvardykite kuo daugiau punktų.

3. Prisiminkite, kada jautėtės laiminga. Pozityvios mintys sukuria pozityvias emocijas. Paprasta. Kiekvieną rytą prisiminkite žmones ir situacijas, kuriose jautėtės laiminga.

4. Susikoncentruokite į savo kvėpavimą. Vos pagalvojus, kiek darbų ir neišspręstų problemų laukia, gali apimti nerimas. Kai jaučiame stresą, imame kvėpuoti kitaip, paviršutiniškiau, net to nepastebėdamos. Minutėlei nurimkite ir pasekite savo kvėpavimą – koks jis? Keletą kartų giliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Ramiai pasėdėkite, nors ir vėluojate. Trys minutės nieko neišpręs.

5. Išmokite atsipalaiduoti. Dieną suplanuokite taip, kad kuriuo nors metu rastumėte laiko mankštai, jogai, meditacijai, sporto salei ar trumpam pasivaikščiojimui. Bent jau ilgiau pastovėkite po vėsiu dušu ar pagulėkite šiltoje vonioje (priklausomai nuo temperatūros lauke...).

6. Pasigaminkite skanius pusryčius. Ir tegul jie nebūna vienodi! Net jei laikotės dietos, pagardinkite pagaliau tą tik su vandeniu verdamą atgrasią pilką avižinę košę vaisiais ir medumi!

7. „Ne“ – telefonui ir kompiuteriui! Nepradėkite ryto nuo telefono skambučių, „Facebook'o“ ir eletroninio pašto tikrinimo. Neužkraukite galvos informacija – tą padarysite darbe.

8. Paklausykite geros muzikos ir paskaitykite. Dėl to, kad perskaitytumėte kelis puslapius prasmingo, motyvuojančio ir įkvepiančio teksto, verta atsikelti anksčiau. Tik penkiolika minučių kasryt – ir diena bus kitokia! Fone tegul skamba mėgstamiausia jūsų muzika.

9. Suteikite malonumo akims. Būkite pastabi gražiems dalykams, bet nebūtina vartyti dailės albumų – pasigėrėkite, kaip žaidžia jūsų katinas, lovytėje rąžosi vaikas ar vonioje skutasi neprilygstamasis jūsų gyvenimo vyras.

10. Šypsokitės! Pirmiausia – savo atvaizdui veidrodyje, o paskui – visiems kitiems.

Gražios dienos!

 

Informacija iš:

Kaip užprogramuoti nuotaikingą dieną?

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą, skirtą diabeto komplikacijų prevencijai apatinėse galūnėse
masks
KTU mokslininkų kūrinys: efektyvesnė reabilitacijos sistema po traumų, sumažinanti jų galimybę ateityje (testuoja ir olimpiečius)
masks
Lietuvos mokslininkai sukūrė celiuliozės perdirbimo būdą, kuris pritaikomas nuo tekstilės iki medicinos priemonių gamybos