cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif

Laikas išvalyti orą. Kinijos valdžia pažadėjo, kad 60% miestų iki 2020 metų atitiks oro jos taršos standartus. Šiuo metu atitinka vos keletas.

Dėl teršiančios pramonės, Kinijos smogai didesni, nei daugelio turtingų šalių. Tai pasakytina ir apie Paryžių, kentusį didžiausią smogą nuo 1997 metų, o kietųjų dalelių lygis siekė 147 µg/m3. Vis dėlto toks nenormalus užterštumas Prancūzijoje yra normalu tokiame mieste kaip Pekinas. Jame dalelių lygis dažnai viršija 100 µg/m3, kai rekomenduojama riba yra 20 µg.

Smogas kasmet nužudo 2,1 milijonus žmonių, kurių daugelis iš Kinijos, ir žmonės ima protestuoti. Baimindamasi visuomenės neramumų, pernai Kinija pažadėjo iki 2017 m. sumažinti pramonės išskiriamą taršą beveik trečdaliu, ir išleisti 283 milijardus dolerių Pekino ir jo apylinkių valymui.

Smogas toks nepakeliamas, kad nuo praėjusios savaitės Japonijos elektronikos milžinas Panasonic mokės savo darbininkams Pekine papildomai, kompensuodama prastą oro kokybę.

New Scientist № 2961

 

Parengta pagal:
http://www.newscientist.com/article/mg22129612.500-china-vows-to-clear-smog-from-its-cities.html

Informacija iš:

Kinija žada pašalinti smogą iš miestų

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą, skirtą diabeto komplikacijų prevencijai apatinėse galūnėse
masks
KTU mokslininkų kūrinys: efektyvesnė reabilitacijos sistema po traumų, sumažinanti jų galimybę ateityje (testuoja ir olimpiečius)
masks
Lietuvos mokslininkai sukūrė celiuliozės perdirbimo būdą, kuris pritaikomas nuo tekstilės iki medicinos priemonių gamybos