cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif

Ak, tie saldūs gazuoti gėrimai! Sako, kad nuodas. Užtat koks skanus! Galbūt troškulį mažai naudos teikiantiems limonadams apmalšins šis primityvus eksperimentas: jo autorius nusprendė tiesiog kurį laiką pavirinti Coca-colą ir pažiūrėti, kas iš to išeis.

Gazuotuose gėrimuose labai daug anglies dvideginio burbuliukų ir labai daug cukraus. Tiek daug, kad nė neįtartume. Todėl ir skanu – ypač saldumynus mėgstantiems vaikams. Tačiau yra vaizdus būdas savo akimis pamatyti, kiek iš tikrųjų cukraus yra tokiuose gazuotuose gėrimuose kaip kola.

Gazuotam gėrimui pasiekus virimo temperatūrą, iš pradžių nieko drastiško nevyksta: skystis pradeda kunkuliuoti, garuoti. Po kurio laiko, išgarinus į limonado sudėtį įeinantį vandenį, pasimato įdomybės. Iš vieno 0,5 litro tūrio buteliuko lieka gal trečdalis stiklinės juodą ir tąsią melasą, o gal net ir smalą primenančios substancijos. Visa tai – kadaise baltas buvęs cukrus ir kitas į limonado sudėtį patenkantis "gėris".

Išvada labai paprasta: išgėrę buteliuką tokio skysčio, į savo organizmą susiverčiame ir štai tokį "juodąjį kokteilį". Išjungus viryklę ir leidus gazuoto gėrimo substancijai praaušti, melasa pradeda tirštėti ir tampa dar tąsesnė, lipnesnė. Kurios iš vieno buteliuko gaunama tikrai labai nemažai.

Koks vaizdelis būtų pavirinus 2 litrų talpos butelio turinį? Antrojo vaizdo siužeto pabaigoje nufilmuota ir tokia eksperimento versija.

{youtube_video //www.youtube.com/embed/rhkWQnHpaIk?feature=player_detailpage youtube_video} 

{youtube_video //www.youtube.com/embed/LZp29Qeu8_U?feature=player_detailpage youtube_video} 

Parengta pagal:
What happens if you boil Coca Cola?
What Will Happen If You Boil Coke?

Informacija iš:

Kuo virsta 0,5 ir 2 litrai virintos Coca-colos? (Video)

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą, skirtą diabeto komplikacijų prevencijai apatinėse galūnėse
masks
KTU mokslininkų kūrinys: efektyvesnė reabilitacijos sistema po traumų, sumažinanti jų galimybę ateityje (testuoja ir olimpiečius)
masks
Lietuvos mokslininkai sukūrė celiuliozės perdirbimo būdą, kuris pritaikomas nuo tekstilės iki medicinos priemonių gamybos