Maisto produktai, padedantys lengviau užmigti
Jei kiekvieną naktį norėdami užmigti pasikliaujate tabletėmis, derėtų susirūpinti savo sveikata.
Gerą nakties poilsį jums užtikrinti gali padėti visiškai paprasti maisto produktai, kurie ne tik neturi jokio šalutinio poveikio, bet ir yra nepaprastai sveiki ir naudingi jūsų organizmui.
Taigi pateikiame jums portalo fitsugar.com pasiūlymus, kokius maisto produktus valgyti, kai kitą kartą atsibos plačiai atmerktomis akimis vidury nakties skaičiuoti avis.
Medus. Tikriausiai dar iš savo močiutės prisimenate, kad geriausias vaistas negalint užmigti – šiltas pienas su medumi. Ši senolių išmintis nemeluoja, meduje eanti gliukozė mažina oreksino lygį organizme ir padeda lengviau užmigti.Bananai. Bananuose gausu kalio – mineralo, kuris būtinas mūsų organizmui, kad galėtume gerai ir giliai miegoti naktį.Pupelės. B grupės vitaminai jau nuo seno buvo naudojami išgydyti nemigą, mažinti stresą ir nerimą. Jei papildų vartoti nenorite, išandykite natūralų B vitaminų šaltinį – pupeles, jose gausu B6 vitamino, niacino ir folio rūgšties.Riešutai ir sėklos. Sauja riešutų prieš miegą išties yra puikus užkandis, kadangi juose esančios medžiagos smegenyse padidina laimės hormonu vadinamo seratonino kiekį ir yra puikus magnio šaltinis, šio mineralo ypač gausu graikiniuose riešutuose, linų sėklose, moliūgų sėklose ir saulėgrąžose.Paukštiena. Visoje pauštienoje gausu miegą keliančio ir lengvai kūną atpalaiduojančio triptofano, tad jei naktimis nesimiega, vakarienei verčiau rinkitės paukštienos patiekalus.Avinžirniai. Šis supermaistas dažnai pernelyg retai vartojamas, mat avinžirnuose esančios medžiagos itin sveikos žmogaus organizmui. Avinžirniai didina sotumo jausmą ir juose gausu vitamino B6.Jogurtas. Nedidelis jogurto indelis prieš miegą gai tapti kaip tik tuo, ko jums reikia, kad galėtumėte užmigti. Taip yra dėl to, kad jogurte gausu kalcio, kuris reikalingas palaikyti miego hormonų pusiausvyrą.Vyšnių sultys. Vyšniose taip pat gausu miego hormono melatonino. Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad reguliari šviežių vyšnių porcija ar netgi vyšnių sultys padeda nemiga sergantiems žmonėms efektyviai sureaguliuoti miego ciklą.Ramunėlių arbata. Puodelis šiltos ramunėlių arbatos prieš einant miegoti veikia efektyviai ne be priežasties. Ramunėlėse gausu raminančių medžiagų, kurios padeda ne tik geriau miegoti, bet ir lengviau užmigti.Kiaušiniai. Juose taip pat, kaip ir vištienoje, gausu mieguistumą keliančio triptofano, tad vakarieniai taip pat puikiai tiktų ir keletas kietai virtų kiaušinių.
Pupelės. B grupės vitaminai jau nuo seno buvo naudojami išgydyti nemigą, mažinti stresą ir nerimą. Jei papildų vartoti nenorite, išandykite natūralų B vitaminų šaltinį – pupeles, jose gausu B6 vitamino, niacino ir folio rūgšties.Riešutai ir sėklos. Sauja riešutų prieš miegą išties yra puikus užkandis, kadangi juose esančios medžiagos smegenyse padidina laimės hormonu vadinamo seratonino kiekį ir yra puikus magnio šaltinis, šio mineralo ypač gausu graikiniuose riešutuose, linų sėklose, moliūgų sėklose ir saulėgrąžose.Paukštiena. Visoje pauštienoje gausu miegą keliančio ir lengvai kūną atpalaiduojančio triptofano, tad jei naktimis nesimiega, vakarienei verčiau rinkitės paukštienos patiekalus.Avinžirniai. Šis supermaistas dažnai pernelyg retai vartojamas, mat avinžirnuose esančios medžiagos itin sveikos žmogaus organizmui. Avinžirniai didina sotumo jausmą ir juose gausu vitamino B6.Jogurtas. Nedidelis jogurto indelis prieš miegą gai tapti kaip tik tuo, ko jums reikia, kad galėtumėte užmigti. Taip yra dėl to, kad jogurte gausu kalcio, kuris reikalingas palaikyti miego hormonų pusiausvyrą.Vyšnių sultys. Vyšniose taip pat gausu miego hormono melatonino. Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad reguliari šviežių vyšnių porcija ar netgi vyšnių sultys padeda nemiga sergantiems žmonėms efektyviai sureaguliuoti miego ciklą.Ramunėlių arbata. Puodelis šiltos ramunėlių arbatos prieš einant miegoti veikia efektyviai ne be priežasties. Ramunėlėse gausu raminančių medžiagų, kurios padeda ne tik geriau miegoti, bet ir lengviau užmigti.Kiaušiniai. Juose taip pat, kaip ir vištienoje, gausu mieguistumą keliančio triptofano, tad vakarieniai taip pat puikiai tiktų ir keletas kietai virtų kiaušinių.
Paukštiena. Visoje pauštienoje gausu miegą keliančio ir lengvai kūną atpalaiduojančio triptofano, tad jei naktimis nesimiega, vakarienei verčiau rinkitės paukštienos patiekalus.Avinžirniai. Šis supermaistas dažnai pernelyg retai vartojamas, mat avinžirnuose esančios medžiagos itin sveikos žmogaus organizmui. Avinžirniai didina sotumo jausmą ir juose gausu vitamino B6.Jogurtas. Nedidelis jogurto indelis prieš miegą gai tapti kaip tik tuo, ko jums reikia, kad galėtumėte užmigti. Taip yra dėl to, kad jogurte gausu kalcio, kuris reikalingas palaikyti miego hormonų pusiausvyrą.Vyšnių sultys. Vyšniose taip pat gausu miego hormono melatonino. Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad reguliari šviežių vyšnių porcija ar netgi vyšnių sultys padeda nemiga sergantiems žmonėms efektyviai sureaguliuoti miego ciklą.Ramunėlių arbata. Puodelis šiltos ramunėlių arbatos prieš einant miegoti veikia efektyviai ne be priežasties. Ramunėlėse gausu raminančių medžiagų, kurios padeda ne tik geriau miegoti, bet ir lengviau užmigti.Kiaušiniai. Juose taip pat, kaip ir vištienoje, gausu mieguistumą keliančio triptofano, tad vakarieniai taip pat puikiai tiktų ir keletas kietai virtų kiaušinių.
Jogurtas. Nedidelis jogurto indelis prieš miegą gai tapti kaip tik tuo, ko jums reikia, kad galėtumėte užmigti. Taip yra dėl to, kad jogurte gausu kalcio, kuris reikalingas palaikyti miego hormonų pusiausvyrą.Vyšnių sultys. Vyšniose taip pat gausu miego hormono melatonino. Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad reguliari šviežių vyšnių porcija ar netgi vyšnių sultys padeda nemiga sergantiems žmonėms efektyviai sureaguliuoti miego ciklą.Ramunėlių arbata. Puodelis šiltos ramunėlių arbatos prieš einant miegoti veikia efektyviai ne be priežasties. Ramunėlėse gausu raminančių medžiagų, kurios padeda ne tik geriau miegoti, bet ir lengviau užmigti.Kiaušiniai. Juose taip pat, kaip ir vištienoje, gausu mieguistumą keliančio triptofano, tad vakarieniai taip pat puikiai tiktų ir keletas kietai virtų kiaušinių.
Ramunėlių arbata. Puodelis šiltos ramunėlių arbatos prieš einant miegoti veikia efektyviai ne be priežasties. Ramunėlėse gausu raminančių medžiagų, kurios padeda ne tik geriau miegoti, bet ir lengviau užmigti.Kiaušiniai. Juose taip pat, kaip ir vištienoje, gausu mieguistumą keliančio triptofano, tad vakarieniai taip pat puikiai tiktų ir keletas kietai virtų kiaušinių.
Informacija iš:
www.sam.lt
Image: FreeDigitalPhotos.net
Įvairenybės
Skaityti daugiau