cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif

Savo miegojimo įpročius turime visi: vieniems patinka miegoti gerai prišildytame ir jaukiame kambaryje, tuo tarpu kiti negali užmigti, kol neatidarytas langas.

Skirtingos ir mūsų miegojimo pozos. Tačiau ar žinojote, kad tai, kaip susirangę lovoje mėgstate snausti, gali lemti ir jūsų sapnus? Bent jau taip mano tyrimą „Miego pozos poveikis mūsų sapnams“ atlikęs mokslininkas Calvinas Kai-Ching Yu.

Ištyręs 700 žmonių miego įpročius bei užrašytus jų sapnus, mokslininkas pastebėjo, kad tam tikros miego pozos išties gali lemti kai kuriuos sapnus.

„Dėl skirtingų miego pozų patiriamas spaudimas skirtingose kūno dalyse – viso to pojūčiai ir gali nulemti įvairių sapnų elementus“, – tikina Calvinas Kai-Ching Yu.

Tyrimų metu pastebėta, kad ant pilvo mėgstantys miegoti žmonės dažniau sapnuoja erotinius sapnus, kurie būna kur kas tikroviškesni ir jausmingesni.

O jei mėgstate miegoti ant šono, kas yra pati populiariausia miego poza, dar labai svarbu atkreipti dėmesį, kuri pusė jums yra patogesnė.

Tarkime, jei miegate ant dešiniojo šono, tuomet turite didesnę tikimybę sapnuoti vien tik pozityvius sapnus, o jei ant kairiojo – turite mažesnę tikimybę susapnuoti košmarą.

Įdomu tai, kad tyrimų metu paaiškėjo, jog miegojimo ant nugaros poza, kalbant apie sapnus, yra pati nepalankiausia. Nepaisant galimų fizinių (kaklo, nugaros) skausmų, kuriuos ši miegojimo poza gali sukelti, dėl jos kyla ir didesnė tikimybė naktį sapnuoti košmarus bei knarkti.

Ir nors mokslininkas tikina, kad reikėtų atlikti daugiau išsamesnių tyrimų, jau dabar galite išbandyti, kaip miego poza veikia jūsų sapnus.

Galbūt išvengti kasnakt kamuojančių košmarų padės tiesiog kita miegojimo poza? Išbandykite!

 

Informacija iš:

Miego poza nulemia ir mūsų sapnus?

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą, skirtą diabeto komplikacijų prevencijai apatinėse galūnėse
masks
KTU mokslininkų kūrinys: efektyvesnė reabilitacijos sistema po traumų, sumažinanti jų galimybę ateityje (testuoja ir olimpiečius)
masks
Lietuvos mokslininkai sukūrė celiuliozės perdirbimo būdą, kuris pritaikomas nuo tekstilės iki medicinos priemonių gamybos