cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif

Kokia yra ilgo gyvenimo paslaptis? Sveika mityba, daug sporto ir ištikimybė daržovėms? Tiesą sakant, viskas yra kiek paprasčiau – tam, kad gyventumėte ilgiau, jums tiesiog reikia turėti gyvenimo tikslą.

Žmonių ilgaamžiškumo galimybes tyrinėjantys mokslininkai atskleidė, kad žmonės, kurie savo gyvenime turi kokį nors tikslą ir jo siekia, ne tik gyvena ilgiau, bet ir yra kur kas laimingesni.

„Mūsų tyrimo rezultatai parodė, kad užsibrėžtas gyvenimo tikslas iš tiesų gali pailginti gyvenimo trukmę ir netgi nesvarbu, kuriame amžiuje šis tikslas yra užsibrėžiamas“, – tikina atlikto tyrimo autorius Patrickas Hillas, dirbantis Kanados universitete.

Ankstesni tyrimai jau įrodė, kad gyvenimo tikslo turėjimas mažina mirtingumo riziką, tačiau nė viename iš jų nebuvo domėtasi, kiek svarbus yra žmogaus amžius.

Tyrimo, publikuoto žurnale „Psichologijos mokslas“, metu mokslininkai ištyrinėjo daugiau kaip 6 tūkst. savanorių duomenis per 14 metų, koncentruodamiesi į tai, ar savanoriai turėjo gyvenimo tikslą, ar ne, rašo huffingtonpost.com.

Psichologinio tyrimo autoriai pastebėjo, kad žmonės, kurie buvo užsibrėžę gyvenimo tikslą, gyveno ilgiau nei tie, kurie tikslo praktiškai neturėjo. Negana to, tikslo nusistatymas ir jo siekimas pagerino žmonių gyvenimo kokybę visiškai nepriklausomai nuo jų amžiaus.

„Mūsų tyrimas įrodė, kad gyvenimo tikslo turėjimas tiek pat svarbus ne tik senyviems ar vidutinio amžiaus, bet ir jauniems žmonėms, todėl svarbu jį kuo anksčiau nusistatyti ir stengtis jo siekti“, – tikina P. Hillas.

Ankstesnės studijos atskleidė, kad gyvenimo tikslo turėjimas itin svarbus senyviems žmonėms, mat mokslininkai pastebėjo, kad tikslingas gyvenimas apsaugo smegenis nuo Alzheimerio ligos daromos žalos.

 

Informacija iš:

Mokslininkai atskleidė netikėtą ilgo gyvenimo paslaptį

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą, skirtą diabeto komplikacijų prevencijai apatinėse galūnėse
masks
KTU mokslininkų kūrinys: efektyvesnė reabilitacijos sistema po traumų, sumažinanti jų galimybę ateityje (testuoja ir olimpiečius)
masks
Lietuvos mokslininkai sukūrė celiuliozės perdirbimo būdą, kuris pritaikomas nuo tekstilės iki medicinos priemonių gamybos