cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif

Šiuolaikinis žmogus išties susipainiojęs tarp daugybės realybių ir jų retrospektyvų. Įtaką tam daro viskas, ką matome aplinkui: žmonės, manantys, jog jų nuomonė reikšminga, technologijos, sekančios paskui mus, kur tik bebūtume, vidinis ir nepaaiškinamas nerimas, tampantis kasdieniu palydovu, priklausomybės, kurioms nenorime atsispirti...

Sutrikimas darbe, santykiuose, šeimoje – visa tai gali būti pavadinta transformacija, savęs atradimu, bandymu išsiaiškinti ar tai, kur esame ir ką darome, yra teisinga mums.

Štai septyni būdai, padėsiantys sudėlioti viską į savo lentynėles.

Prisiminkite, kas jums patinka, tada kelkitės ir imkitės darbo. Įdomius dalykus savo gyvenime dažniausiai numariname patys. Jie kaip razinos, suteikiančios skonio, todėl netingėkite to paieškoti. Užsikasę darbais, vaikais, karjeros reikalais mes sakome, kad neturime laiko, pinigų ir kitų dalykų tam, kam trokštame, Tačiau kur kas svarbesnė motyvacija, kuri gimsta ir dega mūsų viduje, ar ne? Kas geriau jus pažįsta nei jūs patys? Uždekite tą ugnį ir neleiskite jai užgesti.

Leiskitės į nuotykį. Tai puiki galimybė susilieti su savimi iš naujo. Nuotykis gali būti bet kas – kelionė, darbo keitimas, išbandymas to, kas visiškai nauja ir netikėta. Tai atveria akis ir padeda į viską pažvelgti kitaip. Mūsų problemos nebebūna tokios didelės, o akiratis prasiplečia. Štai tada ir ateina sprendimų, apsisprendimų ir laisvės sau metas. Reikia išdrįsti!

Leiskite sau svajoti. Kai kas mano, kad svajonės tik laiko gaišimas, kitam – tai gyvenimo tikslo siekimo įprasminimas. Vaikai svajoja kasdien, jie leidžia savo fantazijai karaliauti ir nešti toli toli. Jų pasaulyje yra neįtikėtinų dalykų todėl, kad jie sau leido tuo tikėti. Argi mes, suaugusieji, turėtume pasiduoti? Atsakykite sau į klausimą, ko trokšta jūsų siela, ir pamatysite, kaip atrasite save iš naujo.

Išplėskite savo komforto ribas kasdien. Kartais mums nėra jauku išbandyti ką nors naujo, bendrauti su žmonėmis, kurių nepažįstame, ar daryti tai, ko bijome. Tačiau virti savose sultyse taip pat ne išeitis – kaip tobulėti, jeigu kasdien vyksta visiškai tas pats? Kelkite sau iššūkius, kad augtumėte ir tobulėtumėte kaip asmenybė. Teisingai pasakyta – mokslo šaknys karčios, tačiau vaisiai saldūs, taigi, išėję už komforto zonos ribų pamatysite tai, kas atvers akis.

Sustokite ir paklausykite. Įsiklausykite į save, į pasaulį, kuris jus supa. Kiekvieną dieną mums užlieja kalnas ženklų, minčių, poelgių, kurie inspiruoja, ką turėtume daryti, kad atvertume akis. Kartais, kai pasaulis tiesiog apsuptas vis didėjančio šurmulio, reikia tik užsimerkti, sustoti ir paklausti, sutelkti dėmesį į kelią, kuriuo einame, o ne atsiduoti tam, kas mus blaško.

Atsiminkite, kad jums suteikta galimybė BŪTI, tad tuo pasinaudokite, siekdami tikslų. Kai jaučiamės sutrikę, labai dažnai pamirštame, kad turime galimybę rinktis, kaip galvoti ir kaip jaustis. Turime galimybę jausti, trokšti ir surasti atsakymus į mums rūpimus klausimus. Afirmacijos, mantros, joga, meditacija, savo svajonių ir tikslų išliejimas popieriuje – visa iš tikrųjų veikia ir padeda kurti gyvenimą tokį, kokio norite.

Paprašykite pagalbos. Gėdos jausmo neturite jausti tada, kai norite sulaukti pagalbos. Esame šiame pasaulyje tam, kad padėtume vienas kitam, nors daugelis mano, kad kur kas paprasčiau gyventi tik sau visomis prasmėmis.

Gebėjimas padėti naudingas abiem pusėms – vienas jaučiasi reikalingas, kitas – laimingas. Nepasiduokite vyraujančiai nuomonei, kad pagalbos prašo tik silpni ir kad prašymas yra žeminantis dalykas. Nejaugi dėl ambicijų leisime, kad pasaulis dar labiau susvetimėtų?

 

Informacija iš:

Patarimai, kaip atrasti save, kai kamuoja nežinia

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą, skirtą diabeto komplikacijų prevencijai apatinėse galūnėse
masks
KTU mokslininkų kūrinys: efektyvesnė reabilitacijos sistema po traumų, sumažinanti jų galimybę ateityje (testuoja ir olimpiečius)
masks
Lietuvos mokslininkai sukūrė celiuliozės perdirbimo būdą, kuris pritaikomas nuo tekstilės iki medicinos priemonių gamybos