cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif
blog image

Potvynių vanduo gali paveikti šachtinių šulinių ar gręžinių vandens kokybę

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, jei teritorija, kurioje yra šachtinis šulinys ar gręžinys apsemta potvynio, šulinio ar gręžinio vanduo gali būti užterštas potvynio vandenyje esančiomis cheminėmis ir biologinėmis medžiagomis. Todėl tokio vandens negalima gerti, vartoti maistui ruošti, praustis.

Nuslūgus potvyniui, būtinas apsemtų šachtinių šulinių išsiurbimas, dumblo, pašalinių daiktų pašalinimas, šulinio dugno, rentinio sienelių išvalymas ir dezinfekavimas bei šachtinio šulinio, gręžinio aplinkos sutvarkymas.

Šuliniui naujai prisipildžius vandeniu, dezinfekuojamas šulinio vanduo.  Šulinių ir versmių dezinfekciją gali atlikti juridiniai asmenys, turintys kenkėjų kontrolės (dezinfekcijos, dezinsekcijos, deratizacijos) veiklai išduotą licenciją.

Praėjus nustatytai dezinfekcijos trukmei,, atliekamas pakartotinis vandens išsiurbimas, o šachtiniam šuliniui prisipildžius vandeniu, vanduo turi būti tiriamas  dėl mikrobinės ir cheminės šulinio vandens taršos.

Paprastai šachtinio šulinio, gręžinio vanduo tiriamas dėl galimos taršos žarninėmis lazdelėmis (Escherichia coli), žarniniais enterokokais,  amoniu, nitritais, nitratais, organinėmis medžiagomis (nustatomas permanganato indeksas), dezinfekcinės medžiagos likučiais.

Esant įtarimams dėl galimo kitų pavojingų cheminių medžiagų patekimo į šulinį, dėl papildomų  tyrimų tikslingumo rekomenduojame konsultuotis su NVSC tel. (+370 5) 264 9676 arba elektroniniu paštu info@nvsc.lt.  

Informacija iš:

Potvynių vanduo gali paveikti šachtinių šulinių ar gręžinių vandens kokybę Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
KTU mokslininkė atskleidžia, kodėl kavinių maistas kartais atrodo mažiau sotus
masks
Tvarus šildymas: kaip nekenkti sveikatai ir aplinkai?
masks
Mokyklose neturi būti nuodingųjų medžiagų