cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif
blog image

Šį pavasarį jaukai su vakcina nuo pasiutligės bus mėtomi tik pasienyje

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šiandien, gegužės 20 d., pradedamas laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos nuo pasiutligės pavasarinis etapas. Lėktuvai kils iš Klaipėdos oro uosto.
 
Pavasarinė vakcinacija bus vykdoma pagal naują, 2015 metams patvirtintą Europos Komisijos programą. Pagal šią programą, jaukai su vakcina nebus mėtomi visoje Lietuvos teritorijoje, o tik pasienyje (buferinėse zonose) su kaimyninėmis šalimis – Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi, Lenkija ir Baltarusija. Siekiant padidinti akcijos efektyvumą, vakcinos bus mėtomos dvigubai tankiau.
 
„Laukinių gyvūnų vakcinacija sėkmingai vykdoma nuo 2006 m., jaukai iš lėktuvų mėtomi du kartus metuose – pavasarį ir rudenį. Galime teigti, kad ši žmonėms ir gyvūnams itin pavojinga liga suvaldyta, nes dvejus metus iš eilės Lietuvoje neužregistruotas nė vienas pasiutligės atvejis. Tačiau pavojus slypi kaimyninėse šalyse, nes jose vis dar pasitaiko šios ligos atvejų, o gyvūnai ir ligos nepripažįsta sienų“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja Aušra Leščinskaitė Petrauskienė.
 
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įspėja gyventojus, kad, radus jaukus su pasiutligės vakcina, jų negalima liesti. Jeigu jaukai aptinkami prie gyvenamųjų namų, reikia nedelsiant pranešti teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, kurios specialistai atvyks juos paimti. Naminiams gyvūnams šie jaukai nepavojingi, tačiau perdozavus, galimos komplikacijos.

 

Informacija iš:

Šį pavasarį jaukai su vakcina nuo pasiutligės bus mėtomi tik pasienyje

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą, skirtą diabeto komplikacijų prevencijai apatinėse galūnėse
masks
KTU mokslininkų kūrinys: efektyvesnė reabilitacijos sistema po traumų, sumažinanti jų galimybę ateityje (testuoja ir olimpiečius)
masks
Lietuvos mokslininkai sukūrė celiuliozės perdirbimo būdą, kuris pritaikomas nuo tekstilės iki medicinos priemonių gamybos