cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif
blog image

Šiurpus eksperimentas: kuo skiriasi rūkalių ir nerūkančiųjų plaučiai? (Video)

Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti. Galbūt tokiu principu vadovavosi šio kraupoko parodomojo eksperimento autoriai, pademonstravę rūkalių ir nerūkančiųjų plaučius ir jų galimybes.

Visi žino, kad rūkymas yra pagrindinė vėžinių susirgimų, širdies ir kraujagyslių ligų bei kitų gyvybei grėsmę keliančių baisybių priežastis. Žino, tačiau neįsivaizduoja, kaip atrodo rūkaliaus plaučiai. O atrodo jie, švelniai tariant, nekaip. Maža to, didžioji dalis dėl rūkymo atsiradusių pokyčių yra negrįžtami – jie lieka visam gyvenimui, net jei asmuo metė rūkyti.

Rūkymas naikina ant kvėpavimo takų sienelių esančias blakstienėles, kurių esminė funkcija – apsaugoti plaučius nuo infekcijų. Jos stabdo ir pašalina į plaučius besiveržiančius nešvarumus ir patogenus. Deja, tabako dūmai blakstienėles išnuodija, tad plaučiams iškyla didesnė rizika susirgti rimtomis ligomis.

Rūkymas pažeidžia ir plaučių alveoles. Užkietėję rūkaliai dažniau suserga obstrukcine kvėpavimo takų liga – įsisenėjusiu bronchitu, emfizema.

Tačiau iškalbingesnė už visus šiuos teiginius, ko gero, yra ši trumpa ir aiški vaizdo medžiaga. Joje demonstruojami nerūkiusio žmogaus ir rūkaliaus plaučiai. Į akis krenta ne tik akivaizdūs spalvos skirtumai (rūkančiojo plaučių audiniai beviltiškai pajuodę), bet ir plaučių tūris.

{youtube_video //www.youtube.com/embed/pAbOFPpEoAo?feature=player_detailpage youtube_video}

Parengta pagal:
How long does it take smokers' lungs to regenerate?
Funny Vines: Smokers Lung vs Healthy Lung

Informacija iš:

Šiurpus eksperimentas: kuo skiriasi rūkalių ir nerūkančiųjų plaučiai? (Video)

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą, skirtą diabeto komplikacijų prevencijai apatinėse galūnėse
masks
KTU mokslininkų kūrinys: efektyvesnė reabilitacijos sistema po traumų, sumažinanti jų galimybę ateityje (testuoja ir olimpiečius)
masks
Lietuvos mokslininkai sukūrė celiuliozės perdirbimo būdą, kuris pritaikomas nuo tekstilės iki medicinos priemonių gamybos