cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif

Šį sekmadienį, spalio 25 dieną, Lietuvoje, kaip ir visose Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse, 4 val. ryto laikrodžio rodyklės pasisuks viena valanda atgal. Taip, kaip ir kasmet, artėjant žiemai bus atšauktas vasaros laikas, kurį rekomenduoja Europos Komisijos (EK) direktyva.

Direktyva dėl vasaros ir žiemos laikų priimta dar 2001 metais siekiant sklandaus ES vidaus rinkos, ypač transporto, ryšių, pramonės sektorių, veikimo. EK ataskaitoje daroma išvada, kad taikant vasaros laiką sukuriamos palankesnės sąlygos ne tik bendros vidaus rinkos veikimui, bet ir poilsiui, labiau taupoma energija, o poveikis žmonėms nėra labai juntamas.

Iki šiol visos ES valstybės narės, taip pat ir 2004 metais į Bendriją įstojusi Lietuva, laikosi bendrų susitarimų ir du kartus per metus laikrodžių rodykles suka vieną kartą valanda pirmyn ir vieną – atgal, taip pažymėdamos vasaros laiko pradžią ir pabaigą.

Direktyvos galiojimas yra neribotas. EK kas penkerius metus skelbia komunikatą, kuriame yra nurodomas tikslus vasaros laiko įvedimo ir atšaukimo grafikas. 2016-aisiais bus paskelbtas naujas vasaros laiko taikymo grafikas 2017-2021 metų laikotarpiui. Kol kas nėra numatytos jokios prielaidos, kad butų siūloma persvarstyti galiojančią direktyvą – iki šiol nei viena ES valstybė narė neišreiškė noro keisti galiojančią tvarką.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės informacija

 

Informacija iš:

Spalio 25-ąją Europa ir vėl grįžta į žiemos laiką

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą, skirtą diabeto komplikacijų prevencijai apatinėse galūnėse
masks
KTU mokslininkų kūrinys: efektyvesnė reabilitacijos sistema po traumų, sumažinanti jų galimybę ateityje (testuoja ir olimpiečius)
masks
Lietuvos mokslininkai sukūrė celiuliozės perdirbimo būdą, kuris pritaikomas nuo tekstilės iki medicinos priemonių gamybos