eurovaistine-top-202503.gif
merck-gardasil-top-2025-03.gif
blog image

Sveikai gyvenančios vilnietės idėja automobilių fanams nepatiks

Vaikščiojimas pėsčiomis – tai ir meditacija, ir savotiškas poilsis. Jei bent kartą per savaitę žmonės paliktų savo automobilius namuose ir išeitų pėsčiomis, būtų ir aplinka švaresnė, ir žmonių sveikata geresnė, sako „Cosmopolitan“ vykdančioji redaktorė Asta Urbanavičiūtė. Ji ketvirtąją žingsnių iššūkio „Step Challenge“ savaitę po DELFI komandos vėliava tapo lydere, nes kasdien nužingsniuodavo vidutiniškai po 16 867 žingsnių.

Antroje vietoje liko Švedijos ambasados darbuotojas - Samuelis Perssonas (15 749 žingsnių).

Dovana, kuria nuodėmė nepasinaudoti

A. Urbanavičiūtė, paklausta, kaip jai pavyko pasiekti tokių gerų vaikščiojimo pėsčiomis rezultatų, GRYNAS.lt teigė, kad receptas iš esmės paprastas – kasdien ji po darbo stengiasi iššokti iš aukštakulnių, apsiauti plokščiapadžius batelius ir leistis į kelionę namo pėsčiomis.

„Maršrutas tobulas: pereinu Gedimino prospektą, paklausau, kaip skamba Katedros varpai, nusileidžiu prie Neries ir parkeliauju namo. Vis dėlto produktyviausi man savaitgaliai. Tada daugiausia ir numinu. Sekmadienį, manau, pasiekiau rekordą – nužingsniavau beveik 25 kilometrus“, - pasakojo savaitės žingsniuotoja.

Ji teigia nuo vaikystės buvusi labai judri - ne vaikščiojusi, bet bėgiojusi. Taigi aktyvus gyvenimo būdas jai jau labai seniai tapo įpročiu.

„Dabar taip pat reguliariai sportuoju, 17 metų esu vegetarė. Beje, mėsos atsisakiau ne dėl mados. Atvirkščiai - prieš beveik porą dešimtmečių buvau kaip balta varna. Teko ir keistų žvilgsnių atremti, ir aiškinti, kad nesergu, ir įtikinėti, kad vėdarai nėra vegetariškas patiekalas. Negalėčiau tvirtinti, kad kasdien galvoju, kaip išgelbėti pasaulį, tačiau labai tikiuosi jo bent jau neniokojanti. Manau, visi bent kartą per savaitę turėtų palikti automobilį namuose ir paeiti pėsčiomis ar pavažiuoti dviračiu. Ir aplinka švaresnė taptų, ir naudos sveikatai būtų. Gal pamažu daugiau judėti įpročiu taptų. Ir dar. Mes, sveikieji, nesusimąstome, kad galėti eiti – beprotiškai didelė dovana. Tikra nuodėmė ja nepasinaudoti“, - mintimis dalijosi A. Urbanavičiūtė.

Nei auksinis dviratis, nei žiedlapiais nuklotas šalitgatvis nepadės

Moteris juokavo, kad jeigu tik galėtų, niekada neliptų į jokią transporto priemonę ir visur vaikščiotų pėsčiomis. Žingsniuoti jai smagu visais metų laikais ir bet kokiu oru.

„Projektas tapo paskata vaikščioti dar daugiau – atsiranda azartas. Beje, nelabai tikiu pasiteisinimais, esą eiti nėra laiko, nepatogus maršrutas ir t.t. Manau, kad gali tik noro nebūti. Ir tai pasakytina ne tik apie vaikščiojimą. Kai nenori, visada rasi pasiteisinimą, kodėl negali ko nors daryti. Beje, pėsčia spūsčių metu namie atsirandu greičiau nei važiuodama“, - sakė „Cosmopolitan“ vykdančioji redaktorė.

Paklausta, ką keistų Vilniaus kasdieniame gyvenime, kad kuo daugiau žmonių rinktųsi dviračius ar ėjimą pėstute, ji teigė mananti, kad kiekvienas iš mūsų pirmiausia turėtų ne laukti, kol kas nors ką nors pakeis, bet pats pakeisti savo mąstymą.

„Jei po darbo žmogus sako, kad neįstengia pajudėti, nes yra labai pavargęs, gali jam ir auksinį dviratį ar rožių žiedlapiais klotą šaligatvį siūlyti – nei jis tą dviratį mins, nei jis pėsčias eis. Aš, matyt, laiminga: sportas man – ne kančia, bet poilsis. Linkiu, kad kuo daugiau žmonių patirtų, koks malonus tas jausmas“, - sakė A. Urbanavičiūtė.

GRYNAS.lt primena, kad žingsnių konkursą „Step Challenge“ inicijavo Švedijos ambasada. Jis jau eina į pabaigą. Vis dėlto paskutinioji savaitė žada būti viena „karščiausių“ - prie jau esančių žygiuotojų komandų nusprendė prisijungti dar keturios: Prezidentūros komanda „ChallengeAccepted“, Vilniaus savivaldybės komanda su meru priešakyje „Vilnius 19“, JAV ambasados Lietuvoje komanda „Red Hot Chilly Steppers“ ir Kanados ambasados Lietuvoje komanda „Happy feet“.

Iššūkio esmė – kasdien žengti kuo daugiau žingsnių ir tokiu būdu prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo. Iššūkyje dalyvauja ne tik Švedijos, Danijos, Norvegijos, Suomijos ambasados ir Šiaurės ministrų tarybos biuras, bet ir DELFI redakcijos kolektyvas.

Rūta Levickaitė

 

Informacija iš:

Sveikai gyvenančios vilnietės idėja automobilių fanams nepatiks

Image: FreeDigitalPhotos.net

Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
KTU mokslininkas apie pseudomokslinius pleistrus: kai placebo efektas kainuoja 70 eurų
masks
Vaikų psichikos sveikatos tendencijos: daugėja vaikų, kuriems nustatomi sutrikimai, mažėja savižudybių
masks
Kenksmingos medžiagos tatuiruočių ir permanentinio makiažo dažuose normas viršija iki tūkstančio kartų