cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif
blog image

Vartotojai klaidinami ,,maistinio“ vandenilio peroksido gydomosiomis savybėmis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba perspėja vartotojus, kad Lietuvos rinkoje platinamas naujas produktas – „maistinis“ vandenilio peroksidas. Šį medikamentą pardavinėjusioms UAB „Ervyda“ Telšių ir Plungės ekologiškų produktų parduotuvėms „Ekonata“ uždrausta šiuo produktu prekiauti, įvardijant jį kaip „maistinį“.

Vartotojams buvo siūlomi dviejų rūšių produktai – 3 % ir 35 % vandenilio peroksido tirpalai, kurių ženklinimo etiketėse buvo nurodyta, kad tam tikrą laiką geriant tirpalą, galimas žymus sveikatos pagerėjimas. Be to, paminėtas vandenilio peroksido gydomasis poveikis tokioms ligoms, kaip gripas, angina, vėžiniai, grybeliniai ir kiti susirgimai.
 
Tyrimą atliekantys VMVT specialistai taip pat nustatė, kad „maistiniu“ vadinamo vandenilio peroksido vartotojams siūloma įsigyti ir internetinėje parduotuvėje http://vandenilioperoksidas.lt/ . Vykdomas tyrimas, siekiant nustatyti šios informacijos skleidėjus bei nedelsiant pašalinti vartotojus klaidinančią ir Reklamos įstatymų nuostatų neatitinkančią informaciją.
 
Pažymėtina, kad medicinoje vandenilio peroksido tirpalas (6%), kaip stiprus oksidatorius, naudojamas žaizdoms, instrumentams bei prietaisams dezinfekuoti ar nedideliam kraujavimui stabdyti. Šis medikamentas gali būti naudojamas tik išoriškai. Geriant vandenilio peroksidą, ši medžiaga gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų.
 
Informacija apie atvejį perduota Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai.
 
Vartotojai, įsigiję šių produktų, raginami negerti šios medžiagos tirpalų. Medžiagas jie gali grąžinti platintojams ir atgauti sumokėtus pinigus.

Informacija iš:

Vartotojai klaidinami ,,maistinio“ vandenilio peroksido gydomosiomis savybėmis

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą, skirtą diabeto komplikacijų prevencijai apatinėse galūnėse
masks
KTU mokslininkų kūrinys: efektyvesnė reabilitacijos sistema po traumų, sumažinanti jų galimybę ateityje (testuoja ir olimpiečius)
masks
Lietuvos mokslininkai sukūrė celiuliozės perdirbimo būdą, kuris pritaikomas nuo tekstilės iki medicinos priemonių gamybos