cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif

Gyvūnų sveikatai didelė kaitra, drėgmė ar ypač tvankūs orai pavojingi. Vasarą gyvūnams būtina skirti dar didesnį dėmesį, ypač su jais keliaujant ar pervežant, laikant uždarose patalpose ar šiems būnant lauke, todėl gyvūnų savininkams Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad užtikrinant gyvūnų sveikatą ir jų gerovę, jie turi būti tinkamai apsaugoti ir prižiūrimi.

Augintinių priežiūra vasaros metu:

- Suteikti pakankamai šviežio vandens. Į vandens dubenį galima įdėti ledo kubelių.

- Stengtis laikyti namuose arba užtikrinti, kad kuo daugiau laiko būtų pavėsyje. Užtikrinti apsaugą nuo tiesioginių saulės spindulių. 

- Leisti jiems gulėti kuo vėsesnėje vietoje, naudoti vėsinančias priemones (rankšluosčius, skareles, kilimėlius ir pan.). Pavyzdžiui, leisti gulėti ant drėgnų rankšluosčių arba ledo paketo, suvynioto į rankšluostį, esant galimybėms - baseinas ar vėsinanti vonia šunims.

- Stebėti šilumos smūgio požymius.

- Reguliarus šukavimas šiltesniu oru gali padėti pašalinti negyvus ar perteklinius plaukus, leidžia turėti ne tokį tankų kailį.

- Asfaltas labai įkaista ir gali nudeginti augintinio letenas, todėl, jei įmanoma, veskite jį ant žolės.

- Reguliariai tikrinti vandens temperatūrą akvariumuose, esant poreikiui jį dažniau keisti, kad išvengti žuvų ir kitų vandens augintinių perkaitimo.

Žinotina, kad sunkiau karštį pakelia vyresni, sergantys bei trumpasnukiai gyvūnai. Niekada nepalikite savo gyvūnų augintinių stovinčiuose, įkaitusiuose automobiliuose, žiemos soduose ar nameliuose ant ratų. Net vienai minutei! Šiltą dieną temperatūra transporto priemonės viduje gali greitai pakilti iki pavojingo lygio.

Tad per karščius laikomiems gyvūnams reikia skirti kur kas daugiau dėmesio nei įprastai.

Informacija iš:

Vasaros karščiai gyvūnams gali būti mirtinai pavojingi

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą, skirtą diabeto komplikacijų prevencijai apatinėse galūnėse
masks
KTU mokslininkų kūrinys: efektyvesnė reabilitacijos sistema po traumų, sumažinanti jų galimybę ateityje (testuoja ir olimpiečius)
masks
Lietuvos mokslininkai sukūrė celiuliozės perdirbimo būdą, kuris pritaikomas nuo tekstilės iki medicinos priemonių gamybos