cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif

Nepaisant to, kad migrenai gydyti sukurta daug preparatų, išlieka naujų ir efektyvių vaistų poreikis. Jonažolė turi vaistinio augalo savybių, todėl italų mokslininkai atliko tyrimą analizuodami aktyvių jonažolės komponentų – hipericino ir flavonoidų efektyvumą malšinant migreninio tipo galvos skausmus.

Sumažino skausmų intensyvumą ir trukmę
Tyrimai buvo atliekami su laboratorinėmis pelytėmis, joms dirbtinai sukeliant migreną ir registruojant skausmo intensyvumą.

Pelytėms skirtas jonažolės ekstraktas 5 mg/kg kūno masės doze efektyviai sumažino skausmų intensyvumą ir trukmę, taip pat pailgino laiką iki skausmo atsiradimo jį dirbtinai sukeliant. Mokslininkai atskirai tyrė ir žolės efektyvias medžiagas. Pasirodė, jog flavonoidai neturi įtakos skausmui, o hipericinas veikė panašiai,  kaip ir žolės ekstraktas. Pelytėms nenustatyta jokių jonažolės nepageidaujamų poveikių.

„Jonažolė turi antidepresinį veikimą ir kai kam dėl to padeda“, – pakomentavo Šiauliuose praktikuojantis gydytojas neurologas Antanas Lukošaitis.

Migrena – tik simptomas
Paklaustas apie naujų medikamentų migrenai gydyti poreikį, A. Lukošaitis pirmiausia atkreipė dėmesį į tai, kad migrena, jo nuomone, nėra liga, o tik simptomas, tam tikra nervų sistemos veiklos sutrikimo būsena, todėl gydyti reikia ne malšinant skausmus, o koreguojant  bendrą nervų sistemos veiklą. Jis pats jau apie 30 metų  tokiu būdu padedąs besikreipiantiems dėl galvos skausmų ir rezultatai esą geri.

„Skausmo malšinimas yra vienas iš gydymo būdų, bet jis negydo bendros nervų sistemos, neveikiama

skausmus kelianti priežastis“, – sakė jis. Jo patirtis rodo, kad norint padėti žmogui kartais neužtenka skirti ir nervų sistemos veiklą koreguojančius vaistus – tenka pasitelkti į pagalbą ir psichologus, psichoterapeutus ar psichiatrus.

„Gydymas – tai menas, kuriame itin svarbus tinkamų vaistų bei jų dozės parinkimas. Žoliniai preparatai, kaip jonažolė, valerijonas, apyniai, tinka tik kaip pagalbinė priemonė“, – kalbėjo A. Lukošaitis.

Ar migreninių skausmų priežastis nėra hormonų disbalansas? „Kai nervų sistema jau kritinės būklės, užtenka nedidelio sutrikimo, pvz., hormonų disbalanso klimakteriniu laikotarpiu, kad jos veikla išsiderintų, išsibalansuotų ir atsirastų galvos skausmai“, – paaiškino neurologas.

Šaltinis
Galeotti, N. and Ghelardini, C. (2012), St. John’s wort relieves pain in an animal model of migraine. European Journal of Pain. doi: 10.1002/j.1532-2149.2012.00196.x

 

Informacija iš:

Jonažolė pelytėms efektyviai gydo migreną

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Padėk sau
Skaityti daugiau
masks
Atostogos moksleiviams – ne tik džiaugsmo, bet ir nerimo laikas: kaip jiems padėti?
masks
Kineziterapeutė: žmogus turi judėti ir galvoti apie daromą judesį, kitaip gerų rezultatų nebus
masks
Dėmesio: kitapus ekrano – seksualinis smurtautojas