cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif

Jei atrodyti taip gražiai, kaip norisi, nepavyksta, gali būti, kad kalta ne tik mityba, bet netvarka jūsų galvoje.

Proto žaidimėliai

Prieš stodama į kovą su nereikalingais kilogramais, pirmiausia turite išsiaiškinti, ar tikrai jų yra. Galbūt kremtatės visai be reikalo ir aplinkiniams esate itin patraukli. Taip, visos mes linkusios neįvertinti savo privalumų ir graužtis dėl trūkumų. Kaltas dėl to gali būti ir vaikystėje negautas dėmesys, pagyros ir visuomenės toleruojamas bei skatinamas lieknųjų grožio kultas. Nereta moteris įsivaizduoja, kad tik lieknosios gali būti lydimos sėkmės, nors gyvenimas rodo ką kita – aplink yra daugybė laimingų, talentingų, kūrybingų apkūnių moterų. Mados ir grožio industrija nepaliaujamai perša mintį, kad gražios moterys yra liesos, siaurų klubų. Laimė, taip galvojančiųjų esti vis mažiau. Tačiau tos, kurios šventai tuo tiki ir vaikosi šio idealo, tik apsunkina sau gyvenimą. Taip jau yra, kad daugelis moterų sau yra pačios griežčiausios kritikės. Gerai, jei kritika konstruktyvi ir negriauna pasitikėjimo savimi. Dažniausiai būna atvirkščiai – nepatenkintos savo išvaizda moterys ima savęs nevertinti. Užsisuka uždaras ratas. Jei jums nemielas savas kūnas, vargu ar imsite stengtis dėl jo: mankštinsite jį, rūpinsitės kokybiška mityba, nežalosite rūkalais ar alkoholiu. Nemeilė sau kenkia ne tik grožiui, bet ir sveikatai. Pastebėta, kad moterys, kurios nepatenkintos savo išvaizda, kur kas dažniau serga.

Tai įdomu

Ar pastebėjote, kad piktieji pasakų herojai niekada nebūna stori? Raganos, laumės, velniai... Galima sakyti, jie netgi gerokai per liesi. Ryšį tarp kūno sudėjimo ir charakterio ypatumų dar 1921 m. nustatė garsus vokiečių psichiatras Ernstas Kretschmeris. Pasak jo teorijos, būtent lieso sudėjimo žmonės yra uždaresni, o storuliukai linksmesni, draugiškesni, atviresni.

Raskite priežastį didžiuotis savimi

Psichologai sako, kad jei žmogus iš tiesų kenčia dėl savo išvaizdos trūkumų, nuolat lygina save su kitais (ir dažniausiai ne savo naudai), vadinasi, jis yra atsiskyręs nuo savojo „aš“,  jis nėra vientisa asmenybė. Tokiam žmogui labai sunku suvokti, kad jis vertingas toks, koks yra, be jokių papildomų sąlygų. Kaip išmokti save besąlygiškai priimti? Vienas paprastesnių būdų – ieškoti tokių gyvenimo sričių, kur jaustumeisi užtikrinta, pasitikinti savimi, neabejojanti savo gebėjimais ar žiniomis. Tai padeda suvokti savo vertę dabar, o ne nuolat puoselėti geresnio, gražesnio rytojaus viltis. Kaip atsitiko vienai iš „Sekso ir miesto“ herojų, kuri kaipmat nustojo pavydėti, regis, neturinčiai trūkumų varžovei, kai pastebėjo jos laiške gramatinę klaidą.

Pamatykite save kitomis akimis

Dar viena priežastis, kodėl nesiseka numesti svorio, gali būti labai netikėta – jūs jų tiesiog neturite. Bėgant laikui, moters kūnas keičiasi. Nuo 25-erių jis ruošiasi motinystei, ir moteris, kuri ir fiziškai, ir dvasiškai yra pasiruošusi išnešioti kūdikį, negali atrodyti kaip penkiolikmetė ar nuo anoreksijos kenčiantis modelis. Ką jau kalbėti apie keturiasdešimtmetes, kurių medžiagų apykaita ima lėtėti, keičiasi hormonų fonas... Brandi moteris taip pat negali atrodyti kaip paauglė. Kur kas svarbiau nei kankinamai numesti tuos kelis ar keliolika kilogramų – tai turėti tikslą išlikti sveikai, energingai ir būti geros nuotaikos. Tačiau tam reikia pažvelgti į savo kūną kitomis akimis, sugebančiomis pamatyti savo pačios unikalumą. Labai sveika apsilankyti paveikslų galerijose ir išvysti, kokį moters grožio idealą ilgus šimtmečius kūrė vyrai. Kas jau kas, bet jie geriausiai išmano, kokios turėtų būti mūsų kūno formos.

Įdomus  eksperimentas

Pasitikrinkite, ar teisingai matote ir vertinate savo kūną. Užsimerkite ir rankomis parodykite, koks jūsų talijos, klubų ir kitų kūno dalių plotis, o vyras, draugė ar dukra tegu pamatuoja centimetru jūsų rodomą dydį ir realųjį. Palyginusi skaičius, sužinosi, ar adekvačiai save vertini. Greičiausiai paaiškės, kad esate lieknesnė nei manote...

Pradėkite nuo galvos

Jei save nuodugniai ir kiek įmanoma objektyviai ištyrinėjusi nusprendėte, kad vis dėlto norite tobulinti savo kūną, imkitės veikti. Pakeisti mitybos įpročius yra ne lengviau nei mesti rūkyti. Juk pernelyg didelio apetito ir nesaikingo valgymo priežastys susiformavo dar vaikystėje. Daugeliui tėvų, ypač vyresnės kartos, meilė vaikui ir rūpestis juo siejosi su skanesniu kąsniu, būtinybe maksimaliai pasotinti vaiką. Štai kodėl užaugę tokie žmonės jaučiasi saugūs ir ramūs tik tada, kai prisivalgo. Šiai priklausomybei įveikti prireikia nemažai pastangų.  Kaip sau gali padėti?

Lėtai, bet užtikrintai. Neužsibrėžkite pernelyg didelių tikslų, tik praktiškai įgyvendinamus. Tarkime, numesti 3 kg per tris mėnesius. Paimkite du popieriaus lapus, viename pažymėkite, kiek sveriate dabar, kitame – kiek norite sverti. Dar keliuose kituose pažymėkite tarpinius etapus – koks svoris kiekvieno mėnesio pabaigoje. Siekti tikslo nuosekliai, etapais yra daug lengviau. Sugalvokite, pavyzdžiui, kaip neteksite per mėnesį vieno kilogramo. Tam nereikia didelių pastangų – užteks atsisakyti baltų miltų gaminių ir kasdien 20 min. skirti mankštai. Sverkitės tik kai baigsite pirmąjį etapą.

Minties galia. Kai kurioms moterims padeda vizualizacijos metodas. Jo esmė –  kuo smulkiau įsivaizduoti save trokštamo svorio, apimčių. Šį vaizdą nuolat turėti galvoje, grožėtis juo, džiaugtis taip, lyg jis jau būtų tikrovė. Mūsų mintys materializuojasi! Jokių stebuklų čia nėra. Tiesiog ten, kur sutelkta energija, įvyksta pokyčių. Siekiamybė bus tokia stipri, kad nė pati nepajusi, kaip ranka ims tiestis į daržovę, o ne į saldumyną. Kaip, užuot važiavusi autobusu, kelias stoteles paėjėsite pėsčiomis.

Graži aplinka. Stenkitės kuo dažniau serviruoti stalą, valgyti iš gražių indų, gražiose vietose. Rinkitės žalių ar mėlynų atspalvių indus, jie slopina apetitą. Galite įsijungti ramią muziką – kils noras lėčiau kramtyti.

Daug dėmesio sau. Dažnai maistas tampa pakaitalu to, ko gyvenime trūksta: draugo, artimų santykių. Lieknėdama būkite labai atidi savo norams ir poreikiams. Lepinkitės kvapiomis procedūromis, bendraukite su įdomiais žmonėmis.

Didysis prizas. Būtina suteikti sau motyvacijos ir atsidėkoti už pastangas. Svarbu rasti tai, kas jus tikrai nudžiugintų ir skatintų nenuleisti rankų.

Informacija iš:

Mintys, trukdančios lieknėti

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Padėk sau
Skaityti daugiau
masks
Imunitetui palankūs prieskoniai ir žolelės: kas padeda išvengti peršalimo?
masks
7 svarbūs faktai apie vitaminą D
masks
Atostogos moksleiviams – ne tik džiaugsmo, bet ir nerimo laikas: kaip jiems padėti?