cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif
blog image

Kauno klinikose – nemokamas elektrinis autobusiukas pacientams ir lankytojams

Liepos 3-iąją Kauno klinikų teritorijoje pradėjo kursuoti aplinkai draugiškas nemokamas elektrinis autobusiukas ligoninės pacientams ir lankytojams. Specialiai tam įrengtos aštuonios stotelės, kuriose galima rasti informaciją apie šalia jų esančius artimiausius ligoninės korpusus, Kauno klinikų teritorijos žemėlapį su autobusiuko maršrutu ir įrengtų stotelių vietomis bei autobusiuko važiavimo intervalus.

Kauno klinikų teritorija yra labai didelė – 36 hektarų ploto, o kelias dešimtis pastatų jungia daugiau nei 4 kilometrų ilgio požeminiai tuneliai. „Vyresnio amžiaus, sunkiai vaikštantiems arba judėjimo negalią turintiems pacientams bei lankytojams yra sudėtinga greitai pasiekti skirtingose teritorijos vietose esančias profilines klinikas ir centrus, – pristatydamas naujieną kalbėjo Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius. –Pavyzdžiui, viešuoju transportu atvykus iki Kauno klinikų žiedo prie Centrinio korpuso, atstumas nuo autobusų stotelės iki Ambulatorinio diagnostikos centro 650 metrų. Todėl ieškojome būdų, kaip palengvinti paciento kelią iki gydytojo kabineto. Tarp korpusų kursuojantis autobusiukas yra vienas iš sprendimų, gerinančių pacientų patirtis mūsų ligoninėje“. Autobusiukas Kauno klinikų teritorijoje kursuos darbo dienomis nuo 7 iki 19 val.

„Žingsnis po žingsnio įgyvendiname pacientų patogumui skirtas strategines priemones: lengvai prieinamus neįgaliųjų vėžimėlius visuose Kauno klinikų korpusuose, nemokamą pavėžėjimą ligoninės teritorijoje, naują ženklinimo sistemą – aiškesnes, patogesnes nuorodas tiek teritorijoje, tiek tuneliuose, vieningą vizualinį identitetą, įkvėptą Kauno modernizmo architektūros“, – į pacientą orientuotą infrastruktūros gerinimą pristato generalinis direktorius. Naujoji Kauno klinikų ženklinimo sistema visiems ligoninės pastatams priskyrė raides, kurios leis lengviau susigaudyti nedidelį miestą primenančioje ligoninės teritorijoje. Jos taip pat leis užtikrinti, kad elektrobuso keleiviai nesunkiai pasiektų jiems reikiamus Kauno klinikų padalinius.

Ligoninės teritorijoje keleivius vežiojantis autobusiukas stoja prie Centrinio korpuso, Onkologijos ir hematologijos klinikos, Neurologijos ir Neurochirurgijos klinikų, Traumų ir skubios pagalbos bei Ambulatorinio diagnostikos centrų, Endokrinologijos, Akių ligų, Kardiologijos, Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikų bei Kauno klinikų žiedo. Visas maršruto ilgis siekia net 4 kilometrus.

Stotelių pavadinimai rodomi autobusiuko viduje ir išorėje esančiuose ekranuose. Jie taip pat skelbiami per autobuse sumontuotą garsiakalbį. Autobusiuke yra 13 patogių sėdimų vietų ir 9 stovimos, tarp jų – ir neįgaliojo transporto priemonei skirta vieta.

Autobusiuką nuspręsta įsigyti elektrinį, siekiant efektyvinti energijos naudojimą ir nedaryti žalos aplinkai, ir taip atliepti vieną iš ligoninės strateginių tikslų – diegti aplinkai tvarias priemones. Tuo pačiu tikslu ant Kauno klinikų pastatų stogų sumontuota daugiau nei 1 MW saulės elektrinė. Tvarių infrastruktūros priemonių ligoninėje numatyta ir daugiau.

Kauno klinikų pacientams ir lankytojams skirtas autobusiukas su pakrauta baterija gali nuvažiuoti iki 240 kilometrų. Autobusiukas bus kraunamas Kauno klinikų garaže įrengtoje įkrovimo stotelėje.

Kauno klinikų informacija

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

Informacija iš:

Kauno klinikose – nemokamas elektrinis autobusiukas pacientams ir lankytojams 

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Sveikata
Skaityti daugiau
masks
Pagrindinės priežastys, kodėl poros susiduria su nevaisingumu: dažniausios medicininės ir gyvenimo būdo problemos. Aptaria gydytoja
masks
Lapkričio 14-oji – Pasaulinė diabeto diena
masks
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam