cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif
blog image

Lūpų pūslelinė – visada netinkamiausiu metu: kaip ją greičiau išgydyti?

Lūpų pūslelinė – tai herpeso viruso sukeliama liga, kuri plinta oro lašeliniu būdu ir per artimą kontaktą su sergančiuoju. Ją lydi ne tik skausmingos pūslelės ant lūpų, bet neretu atveju gali kankinti ir karščiavimas. Kas dažniausiai sukelia lūpų pūslelinę ir kaip gydyti šią ligą?

Lūpų pūslelinės simptomai – ne tik pūslelės

Daugelis mano, kad apie lūpų pūslelinę išduoda tik atsiradusios skausmingos pūslelės. Vis dėlto vaistininkė Jelena Deksnienė įvardija ir daugiau simptomų kaip niežulys, karščiavimas, limfmazgių padidėjimas, taip pat galvos ir raumenų skausmai.

„Dažniausiai bėrimai atsiranda lūpų krašteliuose, juos lydi skausmas, deginimo jausmas, niežėjimas ir karščiavimas. Vėliau atsiranda daugybinės pūslelės, kurios susilieja į vieną ir pradeda trūkinėti, atverdamos žaizdas. Skausmingiausios yra pirmosios 2-3 dienos, o gijimas užtrunka iki dviejų savaičių. Kartais žmonės atvirauja, kad už visą skausmą jiems sunkiau priimti sukeliamą psichologinį diskomfortą dėl išvaizdos", – pranešime žiniasklaidai pasakoja vaistininkė J. Deksnienė.

Vaistininkė pabrėžia, kad net jeigu jau bėrimai jau išnyko, herpeso virusas dar gali būti užkrečiamas apie 3-4 dienas, dėl to vertėtų saugotis artimo kontakto su kitais.

Virusas suaktyvėja tik išprovokuotas

Lūpų pūslelinė – tai 1 tipo (HSV-1) herpeso virusas. Vaistininkė pasakoja, kad dažnai žmogus netgi nežino turintis šį virusą, kol jo neišprovokuoja tam tikri veiksniai.

„Jeigu žmogus vieną kartą užsikrėtė herpeso virusu, jis visam laikui liks žmogaus organizme. Didžiąją dalį jis prabūna neaktyvus. Aktyvią herpeso viruso būseną gali iššaukti nusilpęs imunitetas, stresas, peršalimo ligos, hormonų pokyčiai, pervargimas. Būtent tokiais laikotarpiais žmogus gali skųstis suaktyvėjusia lūpų pūsleline. Jeigu žmogus ignoruoja virusą iššaukiančius veiksnius ir nesistengia jų išvengti, lūpų pūslelinė per metus gali kartotis iki 6 kartų per metus", – pasakoja vaistininkė J. Deksnienė.

Lūpų pūslelinės gydymas

„Pastebėjus lūpų pūslelinės pirmuosius simptomus vertėtų nedelsti ir kuo greičiau imtis gydymo, kad liga neprogresuotų. Viruso gydymui gali padėti specialūs tepalai arba pleistrai nuo lūpų pūslelinės. Pastarieji gali sukurti gijimui optimalią aplinką iki 12 valandų, apsaugoti nuo viruso plitimo, taip pat paslėpti pūsleles bei ant tokių pleistrų galima saugiai naudoti makiažo priemones", – teigia vaistininkė J. Deksnienė.

Taip pat vaistininkė pabrėžia, kad gydant lūpų pūslelinę labai svarbu kuo mažiau rankomis liesti ir krapštyti susiformavusias pūsleles, kad išvengtumėte galimų komplikacijų. Taip pat papildomai galima vartoti vitaminą C, kuris padeda kovoti su infekcijomis, bei vitaminą E, galintį paskatinti ląstelių regeneraciją.

„O jeigu lūpų pūslelinė kartojasi itin dažnai, žaizdelės neužgyja per tris savaites, pūslelės išplinta į kitas kūno vietas kaip akys, arba pirmąkart lūpų pūsleline susirgote pastojus, būtinai kreipkitės į gydytoją. Jis įvertins jūsų būklę bei paskirs tinkamiausią gydymą. Tokiais atvejais lūpų pūslelinė gali būti gydoma ir receptiniais vaistiniais preparatais, kuriuos paskiria gydytojas", – pasakoja J. Deksnienė.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

Informacija iš:

Lūpų pūslelinė – visada netinkamiausiu metu: kaip ją greičiau išgydyti? 

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Sveikata
Skaityti daugiau
masks
Pagrindinės priežastys, kodėl poros susiduria su nevaisingumu: dažniausios medicininės ir gyvenimo būdo problemos. Aptaria gydytoja
masks
Lapkričio 14-oji – Pasaulinė diabeto diena
masks
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam