Tikriausiai sutiksite, kad kiekvieni organizuoti namai privalo turėti savo vaistinėlę, kurioje galima rasti visko: pradedant pleistrais ar elastiniu bintu ir baigiant vaistais nuo gripo. Tam, kad nelaimė namuose ar peršalimas neužkluptų netikėtai, būtina atsakingai sukomplektuoti savo namų vaistinėlę. Norėdami įsitikinti, kad esate pasirengę bet kokiai situacijai, skaitykite toliau ir sužinokite, kas privalo atsirasti kiekvienoje namų vaistinėlėje.
Analgetikai
Skausmą malšinantys vaistai yra bene dažniausiai vaistinėlėje ieškomi preparatai. Įsigykite nereceptinių skausmą ir uždegimą malšinančių vaistų, tokių kaip ibuprofenas, aspirinas ar paracetamolis. Po ranka turėdami šiuos vaistus greitai susidorosite su vidutinio stiprumo, pavyzdžiui galvos, dantų, raumenų ar mėnesinių, skausmu. Šie vaistai taip pat gali padėti numalšinti karščiavimą.
Vaistai nuo peršalimo
Žiemos sezonu ypač svarbu pasiruošti galimam peršalimui ar gripui – papildykite savo vaistinėlę simptomams lengvinti skirtomis priemonėmis: kosulį slopinančiais vaistais, gerklės pastilėmis ir kt. Atsižvelkite į tai, su kokiais simptomais dažniausiai tenka susidurti – pavyzdžiui, norėdami sumažinti užsikimšusios nosies keliamą diskomfortą, įsigykite purškalą nosies užgulimui mažinti. Taip pat svarbu pasirūpinti skaitmeniniu termometru karščiavimui stebėti.
Preparatai virškinimo sistemos sveikatai
Sunegalavus skrandžiui ar susidūrus su kitomis virškinimo problemomis, pavyzdžiui, viduriavimu ar pykinimu, jas galima lengvai išspręsti su būtiniausiais nereceptiniais preparatais, turimais vaistinėlėje. Kiekvienoje vaistinėje rasite vaistų nuo viduriavimo, vidurių užkietėjimo ar pilvo pūtimo, kurie gali palengvinti virškinimo sutrikimus.
Alergijai
Nors ir galite nesusidurti su nuolat pasikartojančiomis alergijomis, namų vaistinėlėje būtina turėti vaistų nuo alergijos, kurie padės įveikti netikėtai užklupusį niežulį, bėrimą ar kitus odos sudirgimus sureagavus į tam tikrus alergenus. Į šią vaistų kategoriją taip pat įeina ir geliai, skirti išoriniam naudojimui po vabzdžių įgėlimo ar nežymaus nudegimo.
Pirmosios pagalbos priemonės
Nė viena vaistinėlė neapsieina be būtiniausių pirmosios pagalbos priemonių, skirtų žaizdoms ir lengviems sužalojimams sutvarkyti. Jei jūsų vaistinėlėje baigiasi sterilus bintas ar antiseptinės servetėlės, būtinai pasipildykite šias atsargas. Paprastai bendrosios sveikatos priežiūros dėžutę su vienkartinėmis pirštinėmis, marlės servetėlėmis galite įsigyti jau sukomplektuotas. Taip pat pasitikrinkite, ar namuose turite vandenilio peroksido dezinfekcijai ir pantenolio putų nudegimams – šios priemonės itin pasitarnauja greitai reaguojant į odos sužeidimus. Taip pat vaistinėlėje turėtumėte laikyti pincetą ir nedideles žirkles, kad užklupus nelaimei jų nereikėtų ieškoti visuose namuose.
Pleistrai visiems gyvenimo atvejams
Po ranka turėdami įvairių dydžių pleistrų smulkesnėms pjautinėms žaizdoms ar nuospaudoms, išvengsite rimtesnių žaizdų ir diskomforto. Pavyzdžiui, sterilūs hidrokoloidiniai pleistrai pūslėms išgelbės esant šlapioms žaizdoms, nutrynimams ar net kulnų įtrūkimams. Tam, kad apsaugotumėte įpjovimus ir kitas smulkias žaizdas, rekomenduojame tokias priemones laikyti ne tik namų vaistinėlėje, bet ir nešiotis rankinėje. Ieškokite universalių tvarsčių ir pleistrų rinkinių https://sidabra.lt/97-bintai-pleistrai-nuo-nuospaudu-tvarsciai.
Tikrinkite namų vaistinėlę kasmet
Vadovaudamiesi šiomis įžvalgomis, galite būti tikri, kad jūsų namų vaistinėlė bus aprūpinta priemonėmis, padėsiančiomis išspręsti nedidelius sveikatos sutrikimus ir sužalojimus. Nepamirškite namų vaistinėlės laikyti vėsioje, sausoje ir vaikams nepasiekiamoje vietoje. Taip pat svarbu pabrėžti, kad savo vaistinėlę komplektuotumėte atsakingai, o vartoti nebetinkamus vaistus grąžintumėte į vaistinę. Būkite saugūs ir sveiki!
Foto šaltinis:
https://www.pexels.com/photo/doctor-giving-pills-to-client-in-clinic-4021794/