vaistai.lt
galvos kaulinio defekto kranioplastika

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje atlikta retai pasitaikanti plati galvos kaulinio defekto kranioplastika. Pirmą kartą ligoninės istorijoje pacientui gydyti panaudotas individualus kranialinis implantas, pagamintas iš medicininio titano lydinio, o individualaus implanto kūrimui ir gamybai buvo pasitelktos pažangiausios 3D technologijos.

COVID-19 sutrumpino gyvenimo trukmę ir išaugino mirtingumo rodiklius

COVID-19 pandemija skaudžiausiai smogė vyrų populiacijai Lietuvoje ir JAV – parodė rugsėjo pabaigoje „Tarptautiniame epidemiologijos žurnale“ (angl. International Journal of Epidemiology) paskelbtas Tarptautinės epidemiologų asociacijos tyrimas. Tyrimo išvadose teigiama, kad abiejose šalyse sumažėjo vyrų gyvenimo trukmė. JAV – 2,2, o Lietuvoje – 1,7 metais.

Kūdikio žarnynas ir jo veikla: kodėl kyla bėdos ir kaip galime jas spręsti?

Dėl kokių bėdų dažniausiai kreipiasi į gydytojus kūdikių mamos? Virškinamojo trakto sutrikimai užimtų reikšmingą vietą, – teigiama pranešime žiniasklaidai. Kodėl jos kyla ir kokie galimi sprendimo būdai, paklausėme Santaros klinikų Pediatrijos centro gydytojos Justės Parnarauskienės ir gydytojos dietologės Linos Barauskienės.

Siūlo, kaip sumažinti gydymo įstaigų krūvį: daugiau paslaugų galėtų teikti vaistininkai

Susirgimų koronavirusu kreivei šalyje nekrentant, gydymo įstaigos visą dėmesį skiria sergantiems, tad norintys pas gydytoją apsilankyti profilaktiškai ar prasitęsti vaistų receptus turi apsišarvuoti kantrybe. Išeitį siūlo farmacijos specialistai: vaistinės pasiruošusios pratęsti kompensuojamųjų vaistų receptus pacientams, jei tik būtų pakeistas teisinis reglamentavimas.

Reabilitologė apie pėdų masažo galią: „Galima įveikti ir didžiausius skausmus“

Kai renkamės avalynę, dažniausiai vertiname patogumą bei estetiką. Tačiau tai neturėtų būti vieninteliai kriterijai, teigia gydytojai. Norint nesutrikdyti organizmo funkcijų, itin svarbi ir dar viena avalynės savybė. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Brigita Paulienė pranešime žiniasklaidai teigia, kad medicininių požiūriu itin svarbu, jog avalynė būtų ortopediškai korektiška.

Kada pradėti naudoti kosmetiką brandžiai odai – ar gali būti per anksti?

Oda paprastai sensta drauge su visu organizmu. Veido oda laikoma brandžia sulaukus maždaug 40 metų, tačiau tokie faktoriai, kaip ultravioletiniai saulės spinduliai, nevisavertė mityba, nepakankamas skysčių kiekis, stresas, rūkymas ir netinkama odos priežiūra, senėjimo procesus spartina.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) nuolat atlieka prekybos maistu vietų kontrolę. Nereti atvejai, kuomet VMVT identifikuoja nelegalius gamintojus ir prekiautojus. Patikrų metu didelis dėmesys skiriamas produktų ženklinimui, atsekamumui, kokybės, saugos ir higienos sąlygų užtikrinimui, tačiau itin svarbus ir pačių vartotojų požiūris.

 

 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos