Wilzin priklauso vaistų grupei – kiti virškinimo sistemą ir metabolizmą veikiantys vaistai.
Wilzin vartojamas Wilson‘o ligai gydyti; ši liga – tai retas paveldimas vario ekskrecijos sutrikimas. Su maistu gaunamas varis, negalėdamas tinkamai pasišalinti, iš pradžių kaupiasi kepenyse, paskui kituose organuose, pavyzdžiui, akyse ir smegenyse. Dėl to gali sutrikti kepenų veikla ir nervų sistema.
Wilzin blokuoja vario absorbciją iš žarnyno, taigi trukdo jam patekti į kraują ir paskui kauptis organizme. Neabsorbuotas varis pasišalina su išmatomis.
Wilson‘o liga trunka visą gyvenimą, taigi ir gydyti ją reikia visą gyvenimą.
- KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT WILZIN
Wilzin vartoti draudžiama:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) cinkui arba bet kuriai pagalbinei Wilzin medžiagai.
Specialių atsargumo priemonių reikia:
Wilzin paprastai nerekomenduojamas pradiniam Wilson‘o ligos gydymui, jeigu yra šios ligos požymių ir simptomų, nes jis pradeda veikti lėtai.
Jeigu jau gydoma kitu vario kiekį mažinančiu vaistu, pavyzdžiui, penicilaminu, gydytojas gali papildomai skirti Wilzin, prieš nutraukdamas ankstesnį gydymą.
Kaip ir nuo kitų vario kiekį mažinančių vaistų, pavyzdžiui, penicilamino, pradėjus gydyti simptomai gali paryškėti. Jei taip atsitiktų, pasakykite apie tai gydytojui.
Gydytojas reguliariai skirs tirti kraują ir šlapimą, kad galėtų stebėti Jūsų būklę ir įsitikinti, ar gydymas tinkamas. Tyrimai gali atskleisti, kad gydoma nepakankamai (vario per daug) arba pernelyg intensyviai (vario trūksta); ir viena, ir kita gali būti pavojinga, ypač augantiems vaikams ir nėščioms moterims.
Jeigu patiriate neįprastą raumenų silpnumą arba neįprastus pojūčius galūnėse, pasakykite apie tai gydytojui, nes tai gali būti per stipraus gydymo požymiai.
Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Pasitarkite su gydytoju prieš vartodami kitą vaistą, kuris gali sumažinti Wilzin veiksmingumą; tai geležies preparatai, kalcio papildai, tetraciklinai (antibiotikai), fosforas. Savo ruožtu ir Wilzin gali mažinti kitų vaistų, pavyzdžiui, geležies, tetraciklinų, fluorchinolonų (antibiotikų) poveikį.
Wilzin vartojimas su maistu ir gėrimais
Wilzin reikia vartoti nevalgius, tarp valgymo ir vaisto vartojimo turi praeiti pakankamai laiko. Maisto skaidulos ir ypač kai kurie pieno produktai lėtina cinko druskų absorbciją. Kai kuriems pacientams po rytinės dozės gali trikti skrandis. Jei tai darosi ir Jums, pasitarkite su Wilson‘o ligos gydytoju.
Šį šalutinį poveikį galima sumažinti pirmąją dienos dozę vartojant vėliau (tarp pusryčių ir pietų). Jį taip pat galima sumažinti pirmąją Wilzin dozę vartojant su nedideliu kiekiu baltymingo maisto, pavyzdžiui, mėsos (bet ne pieno).
Nėštumas
Jei ketinate pastoti, pasitarkite su gydytoju. Nėštumo metu labai svarbu toliau vartoti vario kiekį mažinančius vaistus.
Jei pastojote gydydamasi preparatu Wilzin, Jūsų gydytojas spręs, kaip toliau gydytis ir kokia tinkamiausia vaisto dozė.
Žindymo laikotarpis
Vartojant Wilzin reikia vengti žindyti kūdikį. Dėl to pasitarkite su gydytoju.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus netirtas.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Wilzin medžiagas
Wilzin 50 mg kietųjų kapsulių sudėtyje yra saulėlydžio geltonasis FCF (E110), kuris gali sukelti alerginę reakciją.