OFTAN TIMOLOL vartoti negalima:
- jeigu yra alergija timololiui, beta-adrenoblokatoriams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu yra ar buvo kvėpavimo sistemos sutrikimų, tokių kaip astma ar sunkus lėtinis obstrukcinis bronchitas (sunki plaučių liga, galinti sukelti švokštimą, kvėpavimo pasunkėjimą ir (arba) ilgalaikį kosulį);
- jeigu yra širdies plakimo suretėjimas, širdies nepakankamumas, širdies ritmo sutrikimų (nereguliarus širdies plakimas) ar II ar III laipsnio atrioventrikulinė blokada (tam tikras širdies ritmo sutrikimas) ir širdies ritmas nekontroliuojamas stimuliatoriumi.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti OFTAN TIMOLOL, jei yra arba buvo toliau paminėta būklė.
- Išeminė širdies liga (galimi simptomai yra krūtinės skausmas ar veržimas, oro stoka ar dusulys), širdies nepakankamumas, mažas kraujospūdis
- Širdies ritmo sutrikimas, pvz., retas širdies plakimas
- Kvėpavimo sutrikimai, astma ar lėtinė obstrukcinė plaučių liga
- Bloga kraujotaka pasireiškianti liga (pvz., Raynaud liga ar Raynaud sindromas)
- Cukrinis diabetas (vartojant timololio gali nebūti mažo cukraus kiekio kraujyje požymių ir simptomų)
- Per stipri skydliaukės veikla (vartojant timololio gali nebūti tokio poveikio požymių ir simptomų)
- Būklė, vadinama sunkiąja miastenija (raumenų silpnumas ir nuovargis) (vartojant OFTAN TIMOLOL, Jūsų būklė gali pablogėti)
- Negydytas antinksčių liaukos navikas (feochromocitoma)
- Rūgščių ir šarmų pusiausvyros sutrikimas (metabolinė acidozė)
- Atopija ar sunki anafilaksinė (alerginė) reakcija, kadangi timololis gali keisti adrenalino (vaisto, vartojamo anafilaksinei reakcijai gydyti) veiksmingumą
- Ragenos (priekinio akies obuolio sluoksnio) liga, nes timololis gali sukelti akių sausumą
- Bet kokia operacija, kurios metu suformuojama skylė, per kurią skystis nuteka iš akies vidaus. Yra nedidelė rizika, kad vartojant OFTAN TIMOLOL atsisluoksniuos Jūsų gyslainė.
Jei Jums bus atliekama operacija, prieš ją pasakykite gydytojui, kad vartojate OFTAN TIMOLOL, nes timololis gali keisti kai kurių anestezijai vartojamų vaistų poveikį.
Prieš paskirdamas gydymą, gydytojas įvertins Jūsų sveikatos būklę. Kadangi OFTAN TIMOLOL poveikis laikui bėgant kinta, rekomenduojama, kad po 2 – 4 savaičių nuo vartoti pradžios gydytojas išmatuotų akispūdį ir vėliau reguliariai atliktų šį tyrimą.
Vaikams
Apskritai jauniems pacientams timololio akių lašų reikia vartoti atsargiai. Naujagimiams, kūdikiams ir mažiems vaikams timololio būtina vartoti ypač atsargiai. Jeigu atsiranda kosulys, švokštimas, nenormalus kvėpavimas ar nenormalių kvėpavimo sustojimų (apnėja), vaisto vartojimą būtina nedelsiant nutraukti. Būtina kiek įmanoma greičiau kreiptis į savo gydytoją. Timololiu gydomiems vaikams gali būti naudinga naudoti nešiojamąjį apnėjos stebėjimo prietaisą.
Timololio poveikis buvo tirtas su 12 dienų‑15 metų amžiaus kūdikiais ir vaikais, kuriems buvo padidėjęs vienos ar abiejų akių akispūdis arba diagnozuota glaukoma. Daugiau informacijos gali suteikti gydytojas.
Kiti vaistai ir OFTAN TIMOLOL
OFTAN TIMOLOL gali keisti kitų vaistų (įskaitant akių lašus nuo glaukomos), o jie - OFTAN TIMOLOL poveikį. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Pasakykite savo gydytojui, jei vartojate ar planuojate vartoti:
- kraujospūdį mažinančių vaistų;
- vaistų nuo širdies ligų;
- vaistų nuo diabeto;
- kvinidino (jo vartojama širdies ligoms ir tam tikro tipo maliarijai gydyti);
- antidepresantų, vadinamų fluoksetinu ir paroksetinu;
- cimetidino (jo vartojama skrandžio rūgštingumui mažinti);
- vaistų nuo skausmo ar migrenos arba vaistų nuo karščio pylimo (barbitūratų, vaistų nuo skausmo, skalsių alkaloidų preparatų arba klonidino);
- adrenalino (vaisto, kuriuo skubiai gydomos alerginės reakcijos) ar akių lašų, kuriuose yra adrenalino;
- anestetikų;
- kontrastinių jodo preparatų (medžiagų, kuriose yra jodo ir kurių vartojama kontrastui gauti tyrimų metu, pvz., nustatant rentgenologinę diagnozę);
- sultoprido (vaisto nuo psichozės).
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo laikotarpiu OFTAN TIMOLOL galima vartoti tik tuo atveju, jei gydytojas mano, kad toks gydymas yra būtinas.
Jei maitinate krūtimi, OFTAN TIMOLOL vartoti negalite. Prieš vartojant bet kokį vaistą žindymo laikotarpiu, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
OFTAN TIMOLOL akių lašai gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus veikia silpnai arba vidutiniškai. Jei dozavimas tinkamas, šis vaistas nesukelia silpnumo ar regos sutrikimo, todėl gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia. Tačiau timololis gali mažinti kraujospūdį ir retinti širdies ritmą, todėl gali pasireikšti nuovargis ir galvos svaigimas.
OFTAN TIMOLOL sudėtyje yra benzalkonio chlorido
Kiekviename šio vaisto mililitre yra 0,1 mg benzalkonio chlorido, tai atitinka 0,003 mg viename laše. Benzalkonio chloridas gali sudirginti akis, ypač jei Jums yra akių sausmė ar ragenos (akies priekinę dalį gaubiančio skaidraus sluoksnio) pažeidimų. Jeigu pavartojus šio vaisto jaučiate nenormalų pojūtį akyje, deginimą ar skausmą, pasitarkite su gydytoju.
Minkštieji kontaktiniai lęšiai gali absorbuoti benzalkonio chloridą ir gali pasikeisti kontaktinių lęšių spalva. Prieš šio vaisto vartojimą kontaktinius lęšius reikia išimti ir vėl juos galima įdėti ne anksčiau kaip po 15 min.
OFTAN TIMOLOL sudėtyje yra fosfatinio buferio
Kiekviename šio vaisto mililitre yra 11,8 mg fosfatų, tai atitinka 0,4 mg viename laše.
Jeigu Jums yra akies priekinę dalį gaubiančio skaidraus sluoksnio (ragenos) sunkių pažeidimų, labai retais atvejais fosfatai gali sukelti drumzlinus ragenos plotelius dėl gydymo metu susiformavusių kalcio nuosėdų. Pasitarkite su gydytoju, kuris galės Jums skirti gydymą be fosfatų.