Diclofenac - ratiopharm 75mg/2ml injekcinis tirpalas
- N10 Ratiopharm
- N10 Ratiopharm
- N5 Ratiopharm
- Receptinis
- Kompensuojamas
-
Forma: injekcinis tirpalas
-
Kiekis: 10
-
Stiprumas : 75mg/2ml
-
ATC kodas : M01AB05
Vartojamas: · Ūminio skausmo malšinimas esant kuriai nors iš šių būklių: osteoartrito paūmėjimui, reumatoidinio artrito paūmėjimui, podagros priepuoliui, traumai, kaulo lūžiui, skausmui po chirurginės operacijos.
- Raumenų ir skeleto sistemą veikiantys vaistai
- Priešuždegiminiai ir priešreumatiniai vaistai
- Acto rūgšties dariniai ir jiems artimos medžiagos
- Diclofenac
Diclofenac - ratiopharm 75mg/2ml injekcinis tirpalas N10
Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Diclofenac-ratiopharm 75 mg/2 ml injekcinis tirpalas
diklofenako natrio druska
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
- Kas yra Diclofenac-ratiopharm ir kam jis vartojamas
- Kas žinotina prieš vartojant Diclofenac-ratiopharm
- Kaip vartoti Diclofenac-ratiopharm
- Galimas šalutinis poveikis
- Kaip laikyti Diclofenac-ratiopharm
- Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Diclofenac-ratiopharm ir kam jis vartojamas
Diclofenac-ratiopharm priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei, kuri vartojama skausmui malšinti ir uždegimui slopinti. Uždegimo arba karščiavimo priežasties vaistas nepanaikina.
Diclofenac-ratiopharm vartojamas:
· Ūminio skausmo malšinimas esant kuriai nors iš šių būklių: osteoartrito paūmėjimui, reumatoidinio artrito paūmėjimui, podagros priepuoliui, traumai, kaulo lūžiui, skausmui po chirurginės operacijos.
Diclofenac-ratiopharm 75 mg injekcinis tirpalas vartojamas tik tuomet, kai reikalingas ypatingai greitas vaisto poveikis arba kai negalima vartoti geriamosios vaisto formos ir žvakučių.
2. Kas žinotina prieš vartojant Diclofenac-ratiopharm
Diclofenac-ratiopharm vartoti draudžiama:
- jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu yra ūminės arba praeityje buvusios pasikartojančios virškinimo trakto opos ar kraujavimas iš virškinimo trakto, kai nustatyti du ar daugiau skirtingi opos ar kraujavimo epizodai, susiję arba nesusiję su ankstesniu nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) vartojimu;
- jeigu praeityje yra buvusios bronchospazmo reakcijos, astma, rinitas, dilgėlinė, krūtinės skausmas dėl acetilsalicilo rūgšties ar kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo pavartojimo;
- jeigu yra nepatikslinti hematopoezės ir koaguliacijos sutrikimai;
- jeigu yra kraujavimas į smegenis ar kitas aktyvus kraujavimas;
- eigu yra sunkus širdies nepakankamumas;
- jeigu Jums nustatyta širdies liga ir (arba) galvos smegenų kraujagyslių liga, pavyzdžiui, jeigu Jūs patyrėte širdies smūgį, insultą, ,,mikroinsultą“ (praeinantį smegenų išemijos priepuolį) arba Jums buvo užsikimšusios širdies ar galvos smegenų kraujagyslės, arba Jums buvo atlikta operacija siekiant išvalyti arba šuntuoti užsikimšusias kraujagysles;
- jeigu Jums yra arba anksčiau buvo sutrikusi kraujotaka (periferinių arterijų liga);
- jeigu yra sunkus inkstų nepakankamumas;
- jeigu yra sunkus kepenų funkcijos nepakankamumas;
- jeigu yra paskutiniai trys nėštumo mėnesiai ir žindymo laikotarpis. Šis vaistas vaisiui gali sukelti inkstų ir širdies sutrikimų. Jis gali turėti įtakos Jūsų ir Jūsų kūdikio polinkiui kraujuoti ir pavėlinti gimdymą arba pailginti jo trukmę;
- jeigu yra hemoraginė diatezė;
- vaikams ir paaugliams jaunesniems kaip 18 metų.
Pirmuosius 6 nėštumo mėnesius vartoti negalima, nebent tai neabejotinai būtina ir taip pataria gydytojas. Jeigu šiuo laikotarpiu arba tuo metu, kai bandote pastoti, jums reikia gydymo šiuo vaistu, vartokite mažiausią jo dozę ir kaip įmanoma trumpiau. Nuo 20-os nėštumo savaitės Diclofenac-ratiopharm gali sukelti vaisiui inkstų sutrikimų arba širdies kraujagyslės (arterinio latako) susiaurėjimą, jeigu vaisto vartojama daugiau kaip kelias dienas. Dėl to gali sumažėti vaisiaus vandenų (oligohidramnionas). Jeigu gydymą reikia tęsti ilgiau nei kelias dienas, gydytojas gali rekomenduoti atlikti papildomą stebėseną.
Kadangi vaisto sudėtyje yra lidokaino, jo vartoti negalima, jeigu yra:
- sunkus širdies laidumo sutrikimas;
- ūminis širdies nepakankamumas;
- porfirija (tam tikras kepenų funkcijos sutrikimas).
Skiriant injekcines formas
- Kitų NVNU ar antikoaguliantų vartojimas (įskaitant ir mažas heparino dozes).
- Anksčiau buvęs bet koks kraujavimas, anksčiau buvęs ar įtartas kraujavimas į smegenis.
- Žinomas jautrumas vietinio poveikio amidų grupės anestetikams.
- Operacijos, kurių metu yra didelė kraujavimo rizika.
- Vidutinio sunkumo ar sunkus inkstų nepakankamumas (kreatinino kiekis serume >160 μmol/l).
- Bradikardija.
- Bet kokios kilmės hipovolemija ar dehidracija.
- Kardiogeninis ar hipovoleminis šokas.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės:
- jeigu Jūs vartojate Diclofenac-ratiopharm kartu su kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (pvz., acetilsalicilo rūgštimi arba aspirinu), kortikosteroidais, trombocitų agregaciją slopinančiais vaistais arba selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (žr. „Kiti vaistai ir Diclofenac-ratiopharm“);
- jeigu Jūs sergate bronchine astma, kadangi liga gali paūmėti, arba šienlige (sezoninis alerginis rinitas);
- jeigu Jūs kada nors turėjote arba turite virškinimo trakto sutrikimų, tokių kaip skrandžio opa, kraujavimas arba juodos išmatos arba Jums anksčiau pasireiškė nemalonus pojūtis skrandyje ar rėmuo, pavartojus nesteroidinių vaistų nuo uždegimo;
- jeigu Jums anksčiau buvo virškinimo trakto pažeidimų (ypač jeigu esate senyvas), turite pranešti apie neįprastus virškinimo trakto simptomus (būtent apie kraujavimą), ypač vaisto vartojimo pradžioje;
- jeigu Jūs sirgote ar sergate gaubtinės žarnos (opiniu kolitu) arba plonojo žarnyno (Krono liga) uždegimu;
- jeigu Jūs sergate ar sirgote širdies ligomis arba aukšto kraujospūdžio liga;
- kai sutrikusi kepenų arba inkstų veikla;
- jeigu Jūs galite būti netekę daug skysčių (pvz., dėl ligos, viduriavimo, prieš ar po sunkios operacijos);
- kai patinusios pėdos;
- kai yra sutrikęs kraujavimas ar yra kitų kraujo sutrikimų.
- prieš suleidžant Diclofenac-ratiopharm, pasakykite savo gydytojui, jeigu jums neseniai atlikta arba jums bus atliekama skrandžio arba žarnyno operacija, nes Diclofenac-ratiopharm kartais gali pabloginti žaizdos gijimą Jūsų virškinimo trakte po operacijos.
Dėl sudėtyje esančio lidokaino hidrochlorido gali reikėti specialių atsargumo priemonių dėl:
- padidėjusios širdies priepuolių rizikos;
- intraventrikuliarinių sutrikimų ir I laipsnio atrioventrikulinės blokados;
- sunkiosios Miastenijos;
- injekcijos į uždegiminę vietą.
Diclofenac-ratiopharm reikia vartoti atsargiai:
- Diclofenac-ratiopharm gali sumažinti infekcijos simptomus (pvz., galvos skausmą, karščiavimą) ir dėl to gali būti sunkiau nustatyti diagnozę ir atitinkamai gydyti ligą. Jeigu blogai pasijutote ir Jums reikia apsilankyti pas gydytoją, nepamirškite jam pasakyti, kad vartojate Diclofenac-ratiopharm.
- Labai retai Diclofenac-ratiopharm, kaip ir kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, gali sukelti sunkias alergines odos reakcijas, kai kurios iš jų gali būti mirtinos, įskaitant eksfoliacinį dermatitą, Stivenso ir Džonsono sindromą ir toksinę epidermio nekrolizę. Didžiausia šių reakcijų rizika pacientams yra ankstyvuoju gydymo laikotarpiu, daugiausia atvejų pirmąjį gydymo mėnesį. Pastebėjus odos bėrimą, gleivinės pažeidimus ar bet kurį kitą padidėjusio jautrumo požymių, Diclofenac-ratiopharm vartojimą reikia nutraukti. Todėl nedelsiant informuokite gydytoją, jei Jums pasireiškė tokios reakcijos.
- Diclofenac-ratiopharm, kaip ir kiti NVNU, gali slopinti trombocitų (tam tikrų kraujo ląstelių) sukibimą, todėl pacientams patariama matuoti kraujo ląstelių kiekį.
- Dėl galimos aseptinio meningito rizikos, pacientai, sergantys kolagenoze, sistemine raudonąja vilklige, diklofenako ir kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo turėtų vartoti atsargiai.
- Pacientams, gydomiems NVNU, įskaitant Diclofenac-ratiopharm, reikia atlikti kepenų ir inkstų tyrimus bei kraujo tyrimą. Tai ypač svarbu senyviems pacientams.
Tokie vaistai, kaip Diclofenac-ratiopharm, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduojamos dozės ar gydymo laiko.
Įspėjimai
Pranešama, kad vartojant bet kokių NVNU, įskaitant diklofenaką, bet kuriuo metu gali prasidėti kraujavimas į virškinimo traktą, atsirasti opa arba perforacija ir šie reiškiniai gali būti mirtini. Tokia komplikacija gali pasireikšti kartu su įspėjamaisiais simptomais arba be jų arba net nesant anamnezėje sunkių virškinimo trakto reiškinių. Senyviems žmonėms tokios komplikacijos baigtis yra sunkesnė. Jeigu prasideda kraujavimas į virškinimo traktą arba jame atsiranda opų, preparato vartojimą reikia nutraukti.
Diklofenakas, kaip ir kiti nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai, kartais gali sukelti alerginę reakciją, įskaitant anafilaksinę ir anafilaktoidinę, net tiems žmonėms, kurie anksčiau jo nevartojo.
Reakcijos į NVNU, tokios kaip astmos paūmėjimas (taip pat vadinamas analgetikų netoleravimu arba analgetine astma), Kvinkės edema arba dilgėlinė, pasitaikė dažniau tarp pacientų, sergančių astma, alerginiu sezoniniu rinitu, nosies gleivinės paburkimu (pvz., nosies polipai), lėtine obstrukcine plaučių liga arba lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis (ypač jei susiję su panašiais į alerginį rinitą simptomais) negu kitų pacientų tarpe. Todėl tokiems pacientams rekomenduojamos specialios atsargumo priemonės (pasiruošimas suteikti skubią pagalbą). Šios priemonės taip pat rekomenduojamos ir pacientams, kurių yra padidėjęs jautrumas (alergija) pagalbinėms medžiagoms, pasireiškiantis, pvz., odos reakcijomis, niežuliu arba dilgėline.
Įsitikinkite, kad prieš Jums paskirdamas diklofenako gydytojas žino, jog Jūs:
- rūkote;
- sergate cukriniu diabetu;
- sergate krūtinės angina arba Jums yra susidarę kraujo krešulių, padidėjęs kraujospūdis, padidėjęs cholesterolio kiekis ar padidėjęs trigliceridų kiekis.
Injekcijos į raumenis instrukcijos turi būti griežtai laikomasi, kad būtų išvengta nepageidaujamų reiškinių injekcijos vietoje, kurie gali sukelti raumenų silpnumą, raumenų paralyžių, hipoesteziją ir injekcijos vietos nekrozę.
Šalutinis poveikis gali pasireikšti rečiau, jeigu vartosite mažiausią veiksmingą dozę kiek įmanoma trumpiausią laikotarpį.
Kiti vaistai ir Diclofenac-ratiopharm
Ypač svarbu pasakyti gydytojui, jei vartojate toliau išvardytų vaistų:
- Ličio arba selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI) (vaistai, vartojami gydyti kai kurias depresijos rūšis).
- Digoksino (vaistas, vartojamas širdies ligoms gydyti).
- Diuretikų (vaistai, didinantys šlapimo išsiskyrimą).
- Kalį organizme sulaikančių preparatų.
- Kalcio kanalų blokatorių (vaistų grupės, vartojamos aukštam kraujospūdžiui gydyti).
- AKF inhibitorių arba beta blokatorių (vaistų grupės, vartojamos aukštam kraujospūdžiui ir širdiesnepakankamumui gydyti).
- Kitokių nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, pvz., acetilsalicilo rūgšties (aspirino) arba ibuprofeno.
- Kortikosteroidų (vaistai, vartojami uždegimui palengvinti).
- Kraujo krešėjimą mažinančių vaistų (vaistai, vartojami mažinant kraujo krešėjimą).
- Vaistų nuo diabeto, išskyrus insuliną.
- Metotreksato (vaistas nuo kai kurių vėžio rūšių arba artrito).
- Ciklosporino ir takrolimuzo (vaistai, vartojami pacientų, kuriems persodinti organai).
- Kai kurių antibakterinių (chinolonų grupės) vaistų.
- Mifepristono. Diclofenac-ratiopharm galima vartoti praėjus ne mažiau kaip 8-10 parų nuo mifepristono vartojimo.
- Stiprių CYP2C9 inhibitorių (pvz., sulfinpirazono ir vorikonazolo), kadangi dėl diklofenako metabolizmo slopinimo gali stipriai padidėti jo koncentracija plazmoje ir ekspozicija.
- Fenitoino. Diclofenac-ratiopharm vartojant kartu su fenitoinu rekomenduojama matuoti fenitoino koncentraciją kraujo plazmoje.
Jei vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, arba dėl to nesate tikri, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Diclofenac-ratiopharm pirmuosius 6 nėštumo mėnesius vartoti draudžiama, išskyrus būtinus atvejus.
Diclofenac-ratiopharm, kaip ir kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, draudžiama vartoti paskutinių 3 nėštumo mėnesių laikotarpiu, nes gali būti labai pažeistas vaisius arba pasunkėti gimdymas.
Dėl Diclofenac-ratiopharm vartojimo gali būti sunkiau pastoti. Nevartokite Diclofenac-ratiopharm, jei planuojate pastoti ar jei Jums sunku pastoti, išskyrus būtinus atvejus.
Jeigu Jūs žindote kūdikį, pasakykite gydytojui.
Jei vartojate Diclofenac-ratiopharm, žindyti draudžiama, nes tai gali būti žalinga kūdikiui.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Kadangi vartojant Diclofenac-ratiopharm gali atsirasti kai kurių šalutinio poveikio centrinei nervų sistemai požymių (nuovargis, svaigulys), tai pavieniais atvejais gali trikdyti gebėjimą vairuoti, valdyti mechanizmus arba dirbti nesaugiomis sąlygomis. Jūsų reakcija gali būti lėtesnė ir nelabai tiksli tuomet, kai įvyksta kas nors staigaus ir netikėto. Tokiais atvejais nevairuokite ir nedirbkite su mechanizmais. Nedirbkite nesaugiomis sąlygomis.
Poveikis gali dar sustiprėti, jei kartu su vaistu vartojama alkoholio.
Diclofenac-ratiopharm sudėtyje yra propilenglikolio
Kiekvienoje šio vaisto ampulėje yra 480 mg propilenglikolio (E 1520), tai atitinka 240 mg/1 ml injekcinio tirpalo.
Diclofenac-ratiopharm sudėtyje yra natrio
Šio vaisto vienoje ampulėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.
3. Kaip vartoti Diclofenac-ratiopharm
Diclofenac-ratiopharm visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Nepasitarus su gydytoju, dozės keisti negalima. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Vartojimas
Ampulės turinį reikia suleisti giliai į sėdmens raumenis (į viršutinį išorinį sėdmeninio raumens kvadratą).
Suaugusieji
Suaugusiesiems daugiausiai galima leisti po 1 ampulę injekcinio tirpalo per parą 2 paras iš eilės. Kartais galima leisti po 2 ampules injekcinio tirpalo per parą (vieną kartą į vieną sėdmenį, kitą - į kitą) 12 valandų intervalu. Ilgiau negu 2 paras Diclofenac-ratiopharm leisti negalima Vėliau, jeigu reikia gydyti Diclofenac-ratiopharm, galima vartoti pvz., jo tablečių arba žvakučių. Tą dieną, kai vaisto leidžiama, bendra paros dozė neturi viršyti 150 mg diklofenako natrio.
Senyviems pacientams gydytojo sprendimu dozė gali būti sumažinta.
Gydytojo sprendimu gali būti paskirti papildomi skrandžio gleivinę apsaugantys vaistai (jei anksčiau sirgote virškinimo trakto ligomis, vartojate kitus vaistus ar esate senyvo amžiaus).
Vartojimas vaikams ir paaugliams
Vaikams ir paaugliams jaunesniems kaip 18 metų Diclofenac-ratiopharm leisti draudžiama dėl jo dozės stiprumo.
Senyvi pacientai
Senyvi pacientai nesteroidinių vaistinių preparatų nuo uždegimo (NVNU) turėtų vartoti atsargiai, kadangi jiems dažniau pasireiškia nepageidaujamos reakcijos. NVNU pradėjusį vartoti pacientą reikia 4 savaites atidžiai stebėti, nes gali pasireikšti sunkus nepageidaujamas poveikis.
Inkstų funkcijos sutrikimas
Esant lengvam ir vidutiniam inkstų funkcijos sutrikimui dozės koreguoti nereikia (jei yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas – vaisto vartoti draudžiama).
Kepenų funkcijos sutrikimas
Esant lengvam ir vidutiniam kepenų funkcijos sutrikimui dozės koreguoti nereikia (jei yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas – vaisto vartoti draudžiama).
Kaip ilgai vartoti Diclofenac-ratiopharm
Tiksliai laikykitės visų gydytojo nurodymų.
Jei manote, kad Jūs gavote per didelę Diclofenac-ratiopharm dozę, būtinai nedelsiant pasakykite apie tai gydytojui.
Ką daryti pavartojus per didelę Diclofenac-ratiopharm dozę?
Vartokite Diclofenac-ratiopharm taip, kaip nurodė gydytojas arba tokia doze, kuri nurodyta pakuotės lapelyje. Jei skausmas visiškai nenurimsta, pasitarkite su gydytoju. Nedidinkite dozės savo nuožiūra.
Perdozavus vaisto gali būti centrinės nervų sistemos sutrikimų: galvos skausmas, svaigulys, apstulbimo pojūtis, sąmonės pritemimas. Vaikams gali prasidėti miokloniniai traukuliai. Be to, skauda pilvą, pykina, vemiama. Tai pat pasitaikė kraujavimas iš virškinamojo trakto, kepenų ir inkstų funkcijos sutrikimas. Specifinio priešnuodžio diklofenakui nėra.
Atsiradus įtarimui dėl perdozavimo nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją ar artimiausia gydymo įstaigą.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Reikia prisiminti, kad žemiau išvardijami šalutinio poveikio požymiai ypač priklauso nuo vaisto dozės ir kiekvienam žmogui yra individualūs. Tai taikytina kraujavimo iš virškinamojo trakto pavojui (skrandžio gleivinės uždegimas ir erozijos, opos), kuris priklauso nuo dozės dydžio ir vartojimo trukmės.
Tokie vaistai, kaip Diclofenac-ratiopharm, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.
Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10), nedažnas (nuo ≥ 1/1 000 iki < 1/100), retas (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1 000), labai retas (< 1/10 000) ir dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).
Infekcijos ir infestacijos |
||||
Dažnis nežinomas: |
Audinių pažeidimas injekcijos vietoje. |
|||
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai |
||||
Labai reti: |
Trombocitopenija, leukopenija, agranulocitozė, anemija, hemolizinė anemija, aplastinė anemija. |
|||
Imuninės sistemos sutrikimai |
||||
Reti: |
Anafilaksinė ir anafilaktoidinė reakcijos (tame tarpe hipotenzija ir šokas), padidėjusio jautrumo reakcija (pvz. bronchospazmas). |
|||
Labai reti, tarp jų pavieniai atvejai: |
Angioneurozinė edema (įskaitant veido edemą). |
|||
Psichikos sutrikimai |
||||
Labai reti: |
Depresija, sumišimas, naktiniai košmarai, psichozinės reakcijos, dezorientacija, nemiga, dirglumas, psichozinė reakcija, sumišimas, haliucinacijos. |
|||
Nervų sistemos sutrikimai |
||||
Dažni: |
Galvos skausmas, galvos svaigimas, irzlumas. |
|||
Reti: |
Mieguistumas, nuovargis. |
|||
Labai reti: |
Pojūčių sutrikimas, traukuliai, tremoras, atminties sutrikimas, orientacijos sutrikimas, aseptinis meningitas, parestezija, nerimas, skonio pokyčiai, cerebrovaskuliniai reiškiniai, skonio jutimo sutrikimas. |
|||
Akių sutrikimai |
||||
Labai reti: |
Regos sutrikimai (matymas lyg per miglą, dvejinimasis), optinis neuritas. |
|||
Ausų ir labirintų sutrikimai |
||||
Dažni: |
Galvos svaigimas. |
|||
Labai reti: |
Spengimas ausyse, klausos susilpnėjimas. |
|||
Širdies sutrikimai |
||||
Labai reti: |
Palpitacija, krūtinės skausmas, širdies nepakankamumas, miokardo infarktas. Pranešti edemos, hipotenzijos ir širdies nepakankamumo atvejai susiję su NVNU vartojimu. |
|||
Kraujagyslių sutrikimai |
||||
Labai reti: |
Hipertenzija, vaskulitas. |
|||
Virškinimo trakto sutrikimai |
||||
Labai dažni: |
Pykinimas, vėmimas, viduriavimas. |
|||
Dažni: |
Meteorizmas, dispepsija, pilvo skausmas, virškinamojo trakto opa (kai kuriais atvejais su kraujavimu ir perforacija), skausmas epigastriume, anoreksija. |
|||
Reti: |
Melena, vėmimas krauju, gastritas, kraujavimas į virškinimo traktą, viduriavimas kraujingomis išmatomis. |
|||
Labai reti: |
Stomatitas, opinio kolito ir Krono ligos paūmėjimas, vidurių užkietėjimas, gastritas, stemplės pažeidimas, susiaurėjimų formavimasis, pankreatitas, kolitas (tame tarpe nespecifinis hemoraginis kolitas), glositas. |
|||
Dažnis nežinomas |
Išeminis kolitas. |
|||
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai |
||||
Dažni: |
Transaminazių aktyvumo kraujo serume padidėjimas. |
|||
Reti: Labai reti |
Sutrikusi kepenų funkcija, įskaitant hepatitą su gelta ar be jos (labai retais atvejais žaibinis hepatitas). Kepenų nekrozė, kepenų funkcijos nepakankamumas. |
|||
Odos ir poodinio audinio sutrikimai |
||||
Dažni: |
Išbėrimas. |
|||
Reti: |
Dilgėlinė. |
|||
Labai reti: |
Pūslinės reakcijos, įskaitant Stivenso ir Džonsono sindromą ir toksinę epidermio nekrolizę (Lajelio sindromas), fotosensibilizacija, purpura, egzema, eritema, daugiaformė eritema, eksfoliacinis dermatitas, plaukų nuslinkimas, alerginė purpura, niežulys. |
|||
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai |
||||
Reti: |
Edema. |
|||
Labai reti: |
Inkstų nepakankamumas, hematurija, proteinurija, intersticinis nefritas, nefrozinis sindromas, inkstų spenelių nekrozė. |
|||
Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai |
||||
Dažni: Reti: |
Injekcijos vietos dirginimas, skausmas ir sukietėjimas, nuovargis. Edema. |
|||
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai |
||||
Reti: |
Astma (įskaitant dispnėją). |
|||
Labai reti: |
Pneumonitas. |
|||
Nebevartokite Diclofenac-ratiopharm ir nedelsdami pasakykite savo gydytojui, jeigu pastebėtumėte, kad pasireiškė toliau nurodyti reiškiniai.
- Nestiprūs pilvo diegliai ir skausmingumas pilvo srityje, prasidedantys netrukus po to, kai pradedamas gydymas Diclofenac-ratiopharm, po kurių, paprastai per 24 valandas nuo pilvo skausmo atsiradimo, prasideda kraujavimas iš tiesiosios žarnos arba viduriavimas su krauju (dažnis nežinomas, negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).
- Krūtinės skausmas, kuris gali būti galimai sunkios alerginės reakcijos, vadinamos Kounis sindromu, požymis.
- reakcijas injekcijos vietoje, įskaitant skausmą, paraudimą, patinimą, kietą mazgelį, žaizdą ir kraujosruvas injekcijos vietoje. Šie pažeidimai gali progresuoti iki odos ir poodinių audinių aplink injekcijos vietą pajuodavimo ir žūties, o gyjant randėjimo – tai dar vadinama Nicolau sindromu.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Diclofenac-ratiopharm
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ampules laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Ant etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ arba „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Diclofenac-ratiopharm sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra diklofenako natrio druska. Vienoje 2 ml injekcinio tirpalo ampulėje yra 75 mg diklofenako natrio druskos.
- Pagalbinės medžiagos yra lidokaino hidrochloridas monohidratas, acetilcisteinas, propilenglikolis, dinatrio edetatas, natrio hidroksidas, makrogolis, injekcinis vanduo.
Diclofenac-ratiopharm išvaizda ir kiekis pakuotėje
Injekcinis tirpalas yra bespalvis ar šviesiai gelsvos spalvos, supilstytas į 2 ml rudos spalvos stiklo ampules.
Gamintojo pakuotėje yra 5 arba 10 ampulių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registruotojas ir gamintojas
Registruotojas
ratiopharm GmbH
Graf-Arco-Str. 3
89070 Ulm
Vokietija
Gamintojas
Merckle GmbH
Ludwig-Merckle-Str. 3
89143 Blaubeuren
Vokietija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
UAB Teva Baltics
Molėtų pl. 5,
LT-08409 Vilnius
Lietuva
Tel. +370 5 266 02 03
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-11-18.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/
Kompensavimo sąlygos
Išskyrus išorinio vartojimo vaistinius preparatus.
I00 Ūminis reumatas be paminėto širdies pažeidimoI01 Ūminis reumatas su širdies pažeidimu
I02 Reumatinė chorėja
Išskyrus išorinio vartojimo vaistinius preparatus.
C00 Lūpos piktybinis navikasC01 Liežuvio šaknies piktybinis navikas
C02 Kitų ir nepatikslintų liežuvio dalių piktybinis navikas
C03 Dantenos piktybinis navikas
C04 Burnos dugno piktybinis navikas
C05 Gomurio piktybinis navikas
C06 Kitų ir nepatikslintų burnos ertmės dalių piktybinis navikas
C07 Paausinės seilių liaukos piktybinis navikas
C08 Kitų ir nepatikslintų didžiųjų seilių liaukų piktybinis navikas
C09 Migdolo piktybinis navikas
C10 Burnaryklės piktybinis navikas
C11 Nosiaryklės piktybinis navikas
C12 Kriaušinės kišenės piktybinis navikas
C13 Gerklaryklės piktybinis navikas
C14 Kitų ir nepatikslintų lūpos, burnos ertmės ir ryklės dalių piktybinis navikas
C15 Stemplės piktybinis navikas
C16 Skrandžio piktybinis navikas
C17 Plonosios žarnos piktybinis navikas
C18 Storosios (gaubtinės) žarnos piktybinis navikas
C19 Tiesiosios ir riestinės gaubtinės žarnos jungties piktybinis navikas
C20 Tiesiosios žarnos piktybinis navikas
C21 Išangės ir išangės kanalo piktybinis navikas
C22 Kepenų ir intrahepatinių tulžies latakų piktybinis navikas
C23 Tulžies pūslės piktybinis navikas
C24 Kitų ir nepatikslintų tulžies takų dalių piktybinis navikas
C25 Kasos piktybinis navikas
C26 Kitų ir nepatikslintų virškinimo organų piktybinis navikas
C30 Nosies ertmės ir vidurinės ausies piktybinis navikas
C31 Prienosinių ančių piktybinis navikas
C32 Gerklų piktybinis navikas
C33 Trachėjos piktybinis navikas
C34 Broncho ir plaučio piktybinis navikas
C37 Užkrūčio liaukos piktybinis navikas
C38 Širdies, tarpuplaučio ir krūtinplėvės piktybinis navikas
C39 Kitų ir nepatikslintų kvėpavimo sistemos ir krūtinės ląstos organų piktybinis navikas
C40 Galūnių kaulo ir sąnarinės kremzlės piktybinis navikas
C41 Kitų ir nepatikslintų lokalizacijų kaulo ir sąnarinės kremzlės piktybinis navikas
C43 Odos piktybinė melanoma
C44 Kiti odos piktybiniai navikai
C45 Mezotelioma
C46 Kapoši (Kaposi) sarkoma
C47 Periferinių nervų ir autonominės (vegetacinės) nervų sistemos piktybinis navikas
C48 Retroperitoninio tarpo ir pilvaplėvės piktybinis navikas
C49 Kito jungiamojo ir minkštųjų audinių piktybinis navikas
C50 Krūties piktybinis navikas
C51 Vulvos piktybinis navikas
C52 Makšties piktybinis navikas
C53 Gimdos kaklelio piktybinis navikas
C54 Gimdos kūno piktybinis navikas
C55 Gimdos piktybinis navikas, nepatikslintos vietos
C56 Kiaušidės piktybinis navikas
C57 Kitų ir nepatikslintų moters lyties organų piktybinis navikas
C58 Placentos piktybinis navikas
C60 Varpos piktybinis navikas
C61 Priešinės liaukos (prostatos) piktybinis navikas
C62 Sėklidės piktybinis navikas
C63 Kitų ir nepatikslintų vyro lyties organų piktybinis navikas
C64 Inksto, išskyrus inksto geldelę, piktybinis navikas
C65 Inksto geldelės piktybinis navikas
C66 Šlapimtakio piktybinis navikas
C67 Šlapimo pūslės piktybinis navikas
C68 Kitų ir nepatikslintų šlapimo organų piktybinis navikas
C69 Akies ir akies priedų piktybinis navikas
C70 Smegenų dangalų piktybinis navikas
C71 Smegenų piktybinis navikas
C72 Nugaros smegenų, galvinių nervų ir kitų centrinės nervų sistemos dalių piktybinis navikas
C73 Skydliaukės piktybinis navikas
C74 Antinksčio piktybinis navikas
C75 Kitų vidaus sekrecijos liaukų ir susijusių struktūrų piktybinis navikas
C76 Kitų ir netiksliai apibrėžtų lokalizacijų piktybinis navikas
C77 Metastazinis ir nepatikslintas limfmazgių piktybinis navikas
C78 Kvėpavimo ir virškinimo organų metastazinis piktybinis navikas
C79 Kitų lokalizacijų metastazinis piktybinis navikas
C80 Nenurodytų lokalizacijų piktybinis navikas
C81 Hodžkino (Hodgkin) limfoma
C82 Folikulinė [mazgelinė] ne Hodžkino (non-Hodgkin) limfoma
C83 Difuzinė ne Hodžkino (non-Hodgkin) limfoma
C84 Periferinės ir odos T ląstelių limfomos
C85 Kiti ir nepatikslinti ne Hodžkino (non-Hodgkin) limfomos tipai
C86 Kita patikslintų tipų T/NK ląstelių limfoma
C88 Piktybinės imunoproliferacinės ligos
C90 Dauginė mieloma ir piktybiniai plazminių ląstelių navikai
C91 Limfoidinė leukemija
C92 Mieloidinė leukemija
C93 Monocitinė leukemija
C94 Kitos patikslinto ląstelių tipo leukemijos
C95 Nepatikslinto ląstelių tipo leukemija
C96 Kiti ir nepatikslinti limfinio, kraujodaros ir jiems giminingų audinių piktybiniai navikai
C97 Pirminiai daugybiniai piktybiniai navikai
D00 Burnos ertmės, stemplės ir skrandžio karcinoma in situ
D01 Kitų ir nepatikslintų virškinimo organų karcinoma in situ
D02 Vidurinės ausies ir kvėpavimo sistemos karcinoma in situ
D03 Melanoma in situ
D04 Odos karcinoma in situ
D05 Krūties karcinoma in situ
D06 Gimdos kaklelio karcinoma in situ
D07 Kitų ir nepatikslintų lyties organų karcinoma in situ
D09 Kitų ir nepatikslintų lokalizacijų karcinoma in situ
D10 Burnos ertmės ir ryklės gerybinis navikas
D11 Didžiųjų seilių liaukų gerybinis navikas
D12 Storosios (gaubtinės) žarnos, tiesiosios žarnos, išangės ir išangės kanalo gerybinis navikas
D13 Kitų ir netiksliai apibrėžtų virškinimo sistemos dalių gerybinis navikas
D14 Vidurinės ausies ir kvėpavimo sistemos gerybinis navikas
D15 Kitų ir nepatikslintų krūtinės ląstos organų gerybinis navikas
D16 Kaulo ir sąnarinės kremzlės gerybinis navikas
D17 Riebalinio audinio gerybinis navikas
D18 Hemangioma ir limfangioma
D19 Mezotelinio audinio gerybinis navikas
D20 Retroperitoninio tarpo ir pilvaplėvės minkštųjų audinių gerybinis navikas
D21 Jungiamojo audinio ir kitų minkštųjų audinių gerybinis navikas
D22 Melanocitinis apgamas
D23 Kiti odos gerybiniai navikai
D24 Krūties gerybinis navikas
D25 Gimdos lejomioma
D26 Kiti gimdos gerybiniai navikai
D27 Kiaušidės gerybinis navikas
D28 Kitų ir nepatikslintų moters lyties organų gerybinis navikas
D29 Vyro lyties organų gerybinis navikas
D30 Šlapimo organų gerybinis navikas
D31 Akies ir akies priedų gerybinis navikas
D32 Smegenų dangalų gerybinis navikas
D33 Galvos smegenų ir kitų centrinės nervų sistemos dalių gerybinis navikas
D34 Skydliaukės gerybinis navikas
D35 Kitų ir nepatikslintų vidaus sekrecijos liaukų gerybinis navikas
D36 Kitų ir nepatikslintų lokalizacijų gerybinis navikas
D37 Burnos ertmės ir virškinimo organų neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D38 Vidurinės ausies ir kvėpavimo bei krūtinės ląstos organų neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D39 Moters lyties organų neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D40 Vyro lyties organų neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D41 Šlapimo organų neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D42 Smegenų dangalų neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D43 Galvos smegenų ir centrinės nervų sistemos neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D44 Vidaus sekrecijos liaukų neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D45 Tikroji policitemija
D46 Mielodisplaziniai sindromai
D47 Kiti limfinio, kraujodaros ir jiems giminingų audinių neaiškios ar nežinomos eigos navikai
D48 Kitų ir nepatikslintų lokalizacijų neaiškios ir nežinomos eigos navikas
G00 Bakterinis meningitas, neklasifikuojamas kitur
G01 Meningitas sergant bakterinėmis ligomis, klasifikuojamomis kitur
G02 Meningitas sergant kitomis infekcinėmis ir parazitinėmis ligomis, klasifikuojamomis kitur
G03 Meningitas dėl kitų ir nepatikslintų priežasčių
G04 Encefalitas, mielitas ir encefalomielitas
G05 Encefalitas, mielitas ir encefalomielitas sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G06 Intrakranijinis bei intraspinalinis abscesas ir granulioma
G07 Intrakranijinis bei intraspinalinis abscesas ir granulioma sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G08 Intrakranijinis bei intraspinalinis flebitas ir tromboflebitas
G09 Centrinės nervų sistemos uždegiminių ligų pasekmės
G10 Hantingtono (Huntington) liga
G11 Paveldimoji ataksija
G12 Spinalinė raumenų atrofija ir su ja susiję sindromai
G13 Sisteminė atrofija, pirmiausia pažeidžianti centrinę nervų sistemą, sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G14 Postpolio sindromas
G20 Parkinsono (Parkinson) liga
G21 Antrinis parkinsonizmas
G22 Parkinsonizmas sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G23 Kitos degeneracinės pamatinių ganglijų ligos
G24 Distonija
G25 Kiti ekstrapiramidiniai ir judesių sutrikimai
G26 Ekstrapiramidiniai ir judesių sutrikimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G30 Alzheimerio (Alzheimer) liga
G31 Kitos degeneracinės nervų sistemos ligos, neklasifikuojamos kitur
G32 Kiti degeneraciniai nervų sistemos sutrikimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G35 Išsėtinė sklerozė
G36 Kitos ūminės išsėtinės demielinizuojančios ligos
G37 Kitos demielinizuojančios centrinės nervų sistemos ligos
G40 Epilepsija
G41 Epilepsinė būklė
G43 Migrena
G44 Kiti galvos skausmo sindromai
G45 Praeinantys (tranzitiniai) smegenų išemijos priepuoliai ir su jais susiję sindromai
G46 Kraujagysliniai smegenų sindromai sergant cerebrovaskulinėmis (smegenų kraujagyslių) ligomis ([D:I60]-[D:I67]†)
G47 Miego sutrikimai
G50 Trišakio nervo sutrikimai
G51 Veidinio nervo sutrikimai
G52 Kitų galvinių nervų sutrikimai
G53 Galvinių nervų sutrikimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G54 Nervų šaknelių ir rezginių sutrikimai
G55 Nervų šaknelių ir rezginių suspaudimas sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G56 Rankos mononeuropatijos
G57 Kojos mononeuropatijos
G58 Kitos mononeuropatijos
G59 Mononeuropatija sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G60 Paveldėtoji ir idiopatinė neuropatija
G61 Uždegiminė polineuropatija
G62 Kitos polineuropatijos
G63 Polineuropatija sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G64 Kiti periferinės nervų sistemos sutrikimai
G70 Generalizuota miastenija (myasthenia gravis) ir kiti mioneuralinių jungčių sutrikimai
G71 Pirminės raumenų ligos
G72 Kitos miopatijos
G73 Mioneuralinių jungčių ir raumenų sutrikimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G80 Cerebrinis paralyžius
G81 Hemiplegija
G82 Paraplegija ir tetraplegija
G83 Kiti paralyžiniai sindromai
G90 Autonominės (vegetacinės) nervų sistemos sutrikimai
G91 Hidrocefalija (galvos smegenų vandenė)
G92 Toksinė encefalopatija
G93 Kitos smegenų ligos
G94 Kitos smegenų ligos sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G95 Kitos nugaros smegenų ligos
G96 Kitos centrinės nervų sistemos ligos
G97 Nervų sistemos ligos, pasireiškusios po procedūrų, neklasifikuojamos kitur
G98 Kitos nervų sistemos ligos, neklasifikuojamos kitur
G99 Kiti nervų sistemos pakitimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M00 Pūlinis artritas
M01 Tiesioginės sąnarių infekcijos sergant infekcinėmis ir parazitinėmis ligomis, klasifikuojamomis kitur
M02 Reaktyviosios artropatijos
M03 Poinfekcinės ir reaktyviosios artropatijos sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M05 Seropozityvus reumatoidinis artritas
M06 Kitas reumatoidinis artritas
M07 Psoriazinės ir enteropatinės artropatijos
M08 Jaunatvinis (juvenilinis) artritas
M09 Jaunatvinis (juvenilinis) artritas sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M10 Podagra
M11 Kitos kristalinės artropatijos
M12 Kitos specifinės artropatijos
M13 Kitas artritas
M14 Artropatijos sergant kitomis ligomis, klasifikuojamomis kitur
M15 Poliartrozė
M16 Koksartrozė [klubo sąnario artrozė]
M17 Gonartrozė [kelio sąnario artrozė]
M18 Riešinio nykščio sąnario artrozė
M19 Kita artrozė
M20 Įgytos rankų ir kojų pirštų deformacijos
M21 Kitos įgytos galūnių deformacijos
M22 Girnelės ligos
M23 Kelio sąnario vidiniai pažeidimai
M24 Kiti specifiniai sąnario pažeidimai
M25 Kitos sąnarių ligos, neklasifikuojamos kitur
M30 Mazginis poliarteritas ir su juo susijusios būklės
M31 Kitos nekrozuojančios vaskulopatijos
M32 Sisteminė raudonoji vilkligė
M33 Dermatopolimiozitas
M34 Sisteminė sklerozė
M35 Kitas sisteminis jungiamojo audinio pažeidimas
M36 Sisteminiai jungiamojo audinio pažeidimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M40 Kifozė ir lordozė
M41 Skoliozė
M42 Nugaros osteochondrozė
M43 Kitos deformuojančios dorsopatijos
M45 Ankilozinis spondilitas
M46 Kitos uždegiminės spondilopatijos
M47 Spondilozė
M48 Kitos spondilopatijos
M49 Spondilopatijos sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M50 Kaklo diskų ligos
M51 Kitos tarpslankstelinio disko ligos
M53 Kitos dorsopatijos, neklasifikuojamos kitur
M54 Dorsalgija
M60 Miozitas
M61 Raumenų kalkėjimas (kalcifikacija) ir kaulėjimas (osifikacija)
M62 Kitos raumenų ligos
M63 Raumenų ligos sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M65 Sinovitas ir tenosinovitas
M66 Spontaninis sinovijos ar sausgyslės plyšimas
M67 Kitos sinovijos ir sausgyslių ligos
M68 Sinovijos ar sausgyslės pažeidimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M70 Minkštųjų audinių ligos, sukeltos krūvio, perkrovimo ir spaudimo
M71 Kitos bursopatijos
M72 Fibroblastinės ligos
M73 Minkštųjų audinių pažeidimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M75 Peties pažeidimai
M76 Kojos, išskyrus pėdą, entezopatijos
M77 Kitos entezopatijos
M79 Kitos minkštųjų audinių ligos, neklasifikuojamos kitur
M80 Osteoporozė su patologiniu lūžiu
M81 Osteoporozė be patologinio lūžio
M82 Osteoporozė sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M83 Suaugusiųjų osteomaliacija
M84 Kaulo vientisumo pažeidimai
M85 Kiti kaulų tankio ir struktūros pažeidimai
M86 Osteomielitas
M87 Osteonekrozė
M88 Pedžeto (Paget) kaulų liga [deformuojantis ostitas (Osteitis deformans)]
M89 Kitos kaulų ligos
M90 Osteopatijos sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M91 Jaunatvinė (juvenilinė) klubo ir dubens osteochondrozė
M92 Kita jaunatvinė (juvenilinė) osteochondrozė
M93 Kitos osteochondropatijos
M94 Kitos kremzlių ligos
M95 Kitos įgytos jungiamojo audinio ir raumenų bei skeleto deformacijos
M96 Raumenų ir skeleto pažeidimai po procedūrų, neklasifikuojami kitur
M99 Biomechaniniai pažeidimai, neklasifikuojami kitur
S00 Galvos paviršinis sužalojimas
S01 Galvos žaizda
S02 Kaukolės ir veido kaulų lūžiai
S03 Galvos sąnarių išnirimas ir raiščių patempimas
S04 Galvinių nervų sužalojimas
S05 Akies ir akiduobės sužalojimas
S06 Intrakranijinis sužalojimas
S07 Galvos traiškytinis sužalojimas
S08 Galvos dalies trauminė amputacija
S09 Kiti ir nepatikslinti galvos sužalojimai
S10 Kaklo paviršinis sužalojimas
S11 Kaklo žaizda
S12 Kaklo lūžis
S13 Kaklo sąnarių išnirimas ir raiščių patempimas
S14 Nervų ir nugaros smegenų sužalojimas kaklo lygyje
S15 Kaklo kraujagyslių sužalojimas
S16 Kaklo raumenų ir sausgyslių sužalojimas
S17 Kaklo traiškytinis sužalojimas
S18 Kaklo trauminė amputacija
S19 Kiti ir nepatikslinti kaklo sužalojimai
S20 Krūtinės ląstos paviršinis sužalojimas
S21 Krūtinės ląstos žaizda
S22 Šonkaulio (-ių), krūtinkaulio ir krūtininės stuburo dalies lūžis
S23 Krūtinės ląstos sąnarių išnirimas ir raiščių patempimas
S24 Nervų ir nugaros smegenų sužalojimas krūtinės ląstos lygyje
S25 Krūtinės ląstos kraujagyslių sužalojimas
S26 Širdies sužalojimas
S27 Kitų ir nepatikslintų krūtinės ląstos organų sužalojimas
S28 Krūtinės ląstos traiškytinis sužalojimas ir krūtinės ląstos dalies trauminė amputacija
S29 Kiti ir nepatikslinti krūtinės ląstos sužalojimai
S30 Paviršinis pilvo, nugaros apatinės dalies ir dubens sužalojimas
S31 Pilvo, nugaros apatinės dalies ir dubens žaizda
S32 Juosmeninės stuburo dalies ir dubens lūžis
S33 Juosmeninės stuburo dalies ir dubens sąnarių išnirimas ir raiščių patempimas
S34 Nervų ir nugaros smegenų sužalojimas pilvo, nugaros apatinės dalies ir dubens lygyje
S35 Pilvo, apatinės nugaros dalies ir dubens kraujagyslių sužalojimas
S36 Pilvo ertmės organų sužalojimas
S37 Šlapimo ir dubens organų sužalojimas
S38 Pilvo, apatinės nugaros dalies ir dubens traiškytinis sužalojimas bei trauminė amputacija
S39 Kiti ir nepatikslinti pilvo, nugaros apatinės dalies bei dubens sužalojimai
S40 Peties ir žasto paviršinis sužalojimas
S41 Peties ir žasto žaizda
S42 Peties ir žasto lūžis
S43 Peties juostos sąnarių išnirimai ir raiščių patempimai
S44 Nervų sužalojimas peties ir žasto lygyje
S45 Kraujagyslių sužalojimas peties ir žasto lygyje
S46 Raumenų ir sausgyslių sužalojimas peties ir žasto lygyje
S47 Peties ir žasto traiškytinis sužalojimas
S48 Peties ir žasto trauminė amputacija
S49 Kiti ir nepatikslinti peties bei žasto sužalojimai
S50 Dilbio paviršinis sužalojimas
S51 Dilbio žaizda
S52 Dilbio lūžis
S53 Dilbio kaulų išnirimas ir alkūnės sąnario raiščių patempimas
S54 Nervų sužalojimas dilbio lygyje
S55 Kraujagyslių sužalojimas dilbio lygyje
S56 Raumenų ir sausgyslių sužalojimas dilbio lygyje
S57 Dilbio traiškytinis sužalojimas
S58 Dilbio trauminė amputacija
S59 Kiti ir nepatikslinti dilbio sužalojimai
S60 Riešo ir plaštakos paviršinis sužalojimas
S61 Riešo ir plaštakos žaizda
S62 Lūžis riešo ir plaštakos lygyje
S63 Riešo ir plaštakos sąnarių išnirimai bei raiščių patempimai
S64 Nervų sužalojimas riešo ir plaštakos lygyje
S65 Kraujagyslių sužalojimas riešo ir plaštakos lygyje
S66 Raumenų ir sausgyslių sužalojimas riešo ir plaštakos lygyje
S67 Riešo ir plaštakos traiškytinis sužalojimas
S68 Riešo ir plaštakos trauminė amputacija
S69 Kiti ir nepatikslinti riešo bei plaštakos sužalojimai
S70 Klubo ir šlaunies paviršinis sužalojimas
S71 Klubo ir šlaunies žaizda
S72 Šlaunikaulio lūžis
S73 Šlaunikaulio išnirimas bei klubo sąnario raiščių patempimas
S74 Nervų sužalojimas klubo ir šlaunies lygyje
S75 Kraujagyslių sužalojimas klubo ir šlaunies lygyje
S76 Raumenų ir sausgyslių sužalojimas klubo ir šlaunies lygyje
S77 Klubo ir šlaunies traiškytinis sužalojimas
S78 Klubo ir šlaunies trauminė amputacija
S79 Kiti ir patikslinti klubo bei šlaunies sužalojimai
S80 Blauzdos paviršinis sužalojimas
S81 Blauzdos žaizda
S82 Blauzdos, įskaitant čiurną, lūžis
S83 Blauzdos kaulų išnirimas ir kelio sąnario raiščių patempimai
S84 Nervų sužalojimas blauzdos lygyje
S85 Kraujagyslių sužalojimas blauzdos lygyje
S86 Raumenų ir sausgyslių sužalojimas blauzdos lygyje
S87 Blauzdos traiškytinis sužalojimas
S88 Blauzdos trauminė amputacija
S89 Kiti ir nepatikslinti blauzdos sužalojimai
S90 Čiurnos ir pėdos paviršinis sužalojimas
S91 Čiurnos ir pėdos žaizda
S92 Pėdos lūžis, išskyrus čiurną
S93 Čiurnos ir pėdos sąnarių išnirimai ir raiščių patempimai
S94 Čiurnos ir pėdos nervų sužalojimas
S95 Čiurnos ir pėdos kraujagyslių sužalojimas
S96 Čiurnos bei pėdos raumenų ir sausgyslių sužalojimas
S97 Čiurnos bei pėdos traiškytinis sužalojimas
S98 Čiurnos ir pėdos trauminė amputacija
S99 Kiti ir nepatikslinti čiurnos bei pėdos sužalojimai
T00 Paviršiniai sužalojimai, apimantys kelias kūno sritis
T01 Žaizdos, apimančios kelias kūno sritis
T02 Lūžiai, apimantys kelias kūno sritis
T03 Išnirimai ir patempimai, apimantys kelias kūno sritis
T04 Traiškytiniai sužalojimai, apimantys kelias kūno sritis
T05 Trauminės amputacijos, apimančios kelias kūno sritis
T06 Kiti sužalojimai, apimantys kelias kūno sritis, neklasifikuojami kitur
T07 Nepatikslinti dauginiai sužalojimai
T08 Stuburo lūžis, lygis nepatikslintas
T09 Kiti stuburo ir liemens sužalojimai, lygis nepatikslintas
T10 Rankos lūžis, lygis nepatikslintas
T11 Kiti rankos sužalojimai, lygis nepatikslintas
T12 Kojos lūžis, lygis nepatikslintas
T13 Kiti kojos sužalojimai, lygis nepatikslintas
T14 Nepatikslintos kūno srities sužalojimas
T15 Išorinės akies svetimkūnis
T16 Ausies svetimkūnis
T17 Svetimkūnis kvėpavimo takuose
T18 Svetimkūnis virškinimo trakte
T19 Svetimkūnis lyties ir šlapimo organuose
T20 Galvos ir kaklo nudegimas
T21 Liemens nudegimas
T22 Peties ir rankos, išskyrus riešą ir plaštaką, nudegimas
T23 Riešo ir plaštakos nudegimas
T24 Klubo ir kojos, išskyrus čiurną ir pėdą, nudegimas
T25 Čiurnos ir pėdos nudegimas
T26 Akies ir jos priedinių organų nudegimas
T27 Kvėpavimo takų nudegimas
T28 Kitų vidaus organų nudegimas
T29 Kelių kūno sričių nudegimas
T30 Nudegimas, kūno sritis nepatikslinta
T31 Nudegimai, klasifikuojami pagal pažeistą kūno paviršiaus plotą
- Veikiančios ir turinčios prekę vaistinės
- Visos vaistinės
- Veikiančios ir turinčios prekę vaistinės
- Turinčios prekę vaistinės
Pavadinimas | Gamintojas | *Kaina € | |
---|---|---|---|
Diclofenac - ratiopharm 75mg/2ml injekcinis tirpalas N10 | Ratiopharm | receptinis, kompensuojamas | 0,76 |
Diclofenac - ratiopharm 75mg/2ml injekcinis tirpalas N5 | Ratiopharm | receptinis | 0,84 |
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne