TENAXUM vartoti negalima:
- jeigu yra alergija rilmenidinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).;
- jeigu sergate sunkia depresija;
- jeigu yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas;
- jei vartojate sultopridą (žr. skyrių „Kiti vaistai ir TENAXUM“).
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti TENAXUM.
Niekada staiga nenutraukite preparato vartojimo. Jūsų gydytojas laipsniškai sumažins jo dozę.
- Kaip ir su kitokiais preparatais nuo hipertenzijos, skiriant TENAXUM pacientams, kurie neseniai buvo patyrę galvos kraujagyslių sutrikimų (insultą) arba širdies priepuolį (miokardo infarktą), reikalinga periodinė medicininė priežiūra.
- Jei vartojate kitus vaistus nuo aukšto kraujo spaudimo arba širdies aritmijos.
- Jei tuo pat metu vartojate raminamuosius vaistus.
Jeigu esate vyresnio amžiaus, atkreipkite dėmesį į padidėjusią nugriuvimo riziką dėl to, kad stovint gali sumažėti kraujo spaudimas.
Vaikams ir paaugliams
TENAXUM nėra skirtas vartoti vaikams.
Kiti vaistai ir TENAXUM
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Nevartokite TENAXUM kartu su šiais vaistais (taip pat žr. 2 skyriuje esantį skyrių „TENAXUM vartoti negalima“):
- sultopridas (taikomas psichikos sutrikimų, pavyzdžiui, šizofrenijos, gydymui).
Įsitikinkite, kad pasakėte gydytojui, jog vartojate kuriuos nors iš toliau išvardytų vaistų, nes jų vartoti kartu su Tenaxum nerekomenduojama:
- beta blokatoriai (bisoprololis, karvedilolis, metoprololis), taikomi širdies nepakankamumo gydymui;
- MAO inhibitoriai (taikomi depresijos gydymui).
Įsitikinkite, kad pasakėte gydytojui, jog vartojate kuriuos nors iš toliau išvardytų vaistų, nes Jums gali prireikti ypatingos priežiūros:
- baklofenas (taikomas raumenų sustingimui, atsirandančiam sergant tokiomis ligomis kaip išsėtinė sklerozė, gydyti);
- beta blokatoriai (taikomi aukštam kraujo spaudimui sureguliuoti, krūtinės anginai – būklei, sukeliančiai skausmą krūtinės ląstoje – gydyti);
- vaistai, skirti širdies ritmo sutrikimams gydyti (chinidinas, hidrochinidinas, disopiramidas, amiodaronas, dofetilidas, ibutilidas, sotalolis);
- tam tikri neuroleptikai (vadinamieji „vaistai nuo nervų“, kuriais gydomi psichikos sutrikimai) (chlorpromazinas, levomepromazinas, tioridazinas; amisulpridas, sulpiridas, tiapridas, droperidolis, haloperidolis, pimozidas);
- bepridilis (taikomas krūtinės anginai – būklei, sukeliančiai skausmą krūtinės ląstoje, – gydyti);
- cisapridas, difemanilis (taikomi virškinimo trakto sutrikimams gydyti);
- moksifloksacinas, intraveninis eritromicinas, intraveninis spiramicinas (antibiotikai, kuriais gydomos infekcijos);
- halofantrinas (antiparazitinis vaistas, skirtas tam tikroms maliarijos rūšims gydyti);
- mizolastinas (taikomas alerginėms reakcijoms, pavyzdžiui, šienligei, gydyti);
- pentamidinas (skirtas tam tikrų rūšių pneumonijai gydyti);
- intraveninis vinkaminas (taikomas gydyti simptominius kognityvinius sutrikimus vyresnio amžiaus žmonėms, įskaitant atminties praradimą);
- tricikliai antidepresantai (taikomi depresijai gydyti);
- kiti antihipertenziniai vaistai (taikomi aukštam kraujospūdžiui mažinti).
Įsitikinkite, kad pasakėte gydytojui, jog vartojate kuriuos nors iš toliau išvardytų vaistų, nes vartojant jų derinį su Tenaxum būtinas atsargumas:
- alfa blokatoriai (taikomi aukštam kraujospūdžiui mažinti);;
- amifostinas (taikomas chemoterapijai arba švitinimui);
- kortikosteroidai (taikomi gydyti įvairioms būklėms, įskaitant sunkią astmą ir reumatoidinį artritą), tetrakosaktidas (taikomas Krono ligai gydyti) (vartojami išgeriant) (išskyrus hidrokortizoną, taikomą Adisono ligai gydyti);
- kiti neuroleptikai (vadinamieji „vaistai nuo nervų“, skirti psichikos sutrikimams gydyti), imipramino tipo antidepresantai (taikomi psichikos sutrikimams, tokiems kaip depresija, gydyti);
- kiti vaistai, veikiantys centrinę nervų sistemą ir galintys sutrikdyti budrumą, jeigu vartojami tuo pat metu, kaip ir Tenaxum: morfino dariniai (analgetikai, preparatai nuo kokliušo, pakaitinis gydymas), vaistai, skirti nerimui, miego sutrikimams gydyti (benzodiazepinai, ne benzodiazepininiai anksiolitikai, migdomieji, neuroleptikai), slopinamuoju poveikiu pasižymintys H1 histamino antagonistai (taikomi alergijai ar alerginėms reakcijoms gydyti), vaistai, skirti depresijai gydyti (amitriptilinas, doksepinas, mianserinas, mirtazapinas, trimipraminas), kiti centrinio poveikio kraujospūdį mažinantys vaistai, baklofenas (taikomas raumenų sustingimui, pasireiškiančiam sergant tokiomis ligomis kaip išsėtinė sklerozė gydyti), talidomidas (taikomas tam tikroms vėžio rūšims gydyti), pizotifenas ir indoraminas (taikomas migrenos priepuoliui gydyti).
TENAXUM vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu
Gydymo Tenaxum metu venkite vartoti alkoholį.
TENAXUM reikia išgerti prieš valgį.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Šio vaisto nėštumo metu vartoti nerekomenduojama.
TENAXUM draudžiama vartoti žindant kūdikį. Jeigu žindote arba ketinate pradėti žindyti, nedelsdama pasakykite apie tai savo gydytojui.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
TENAXUM gali paveikti Jūsų gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus dėl mieguistumo, atsirandančio vartojant TENAXUM, rizikos.
TENAXUM sudėtyje yra laktozės ir natrio.
Jeigu gydytojas Jums sakė, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, prieš pradėdami vartoti šį vaistą pasitarkite su savo gydytoju.
Vienoje šio vaistinio preparato dengtoje tabletėje yra mažiau kaip 1 mml natrio (23 mg), t. y. jis beveik neturi reikšmės.