Visada vartokite šį vaistą tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Rekomenduojama dozė yra viena Viacoram 3,5 mg / 2,5 mg tabletė vieną kartą per parą kasdien.
Jeigu Jūs turite vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimų, gydytojas gali Jums patarti išgerti po vieną Viacoram 3,5 mg / 2,5 mg tabletę kas antrą parą, pradėjus gydymą.
Priklausomai nuo to, koks yra Jūsų atsakas į gydymą, gydytojas po vieno mėnesio gali nuspręsti padidinti Jūsų vartojamo Viacoram dozę iki Viacoram 7 mg / 5 mg vieną kartą per parą, jeigu to reikia.
Viena Viacoram 7 mg / 5 mg tabletė vieną kartą per parą yra didžiausia rekomenduojama dozė aukštam kraujo spaudimui sureguliuoti.
Pageidautina, kad vaistą vartotumėte kasdien tuo pačiu metu, ryte, prieš valgį.
Neviršykite Jums skirtos dozės.
Ką daryti pavartojus per didelę Viacoram dozę?
Jeigu išgėrėte per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į artimiausią skubios medicininės pagalbos skyrių arba savo gydytoją. Perdozavus Jums tikriausiai sumažės kraujospūdis, todėl Jūs galite jausti svaigulį arba nualpti. Jeigu taip atsitiktų, būtų geriau atsigulti ir pakelti kojas aukštyn.
Jūsų plaučiuose gali kauptis skystis (plaučių edema), sukeldamas dusulį, kuris gali išsivystyti per
24 – 48 valandas nuo vaisto pavartojimo.
Pamiršus pavartoti Viacoram
Svarbu, kad vaistą išgertumėte kasdien, nes reguliarus gydymas yra veiksmingesnis. Tačiau jeigu užmiršote išgerti Viacoram, kitą dozę išgerkite įprastu metu. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti Viacoram
Kadangi paprastai gydymas Viacoram trunka iki gyvenimo pabaigos, Jūs turėtumėte pasikalbėti su savo gydytoju prieš nutraukdami šio vaisto vartojimą.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- galimAS ŠALUTINIS poveikiS
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Jeigu Jums atsirado kuris nors iš čia išvardytų šalutinio poveikio reiškinių, kurie gali būti rimti, iš karto nustokite vartoti vaistą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją:
- staigus švokštimas kvėpuojant, skausmas krūtinėje, dusulys, sunkumas kvėpuoti (bronchų spazmas) (nedažnas – gali pasireikšti iki 1 iš 100 žmonių);
- akių vokų, veido ar lūpų patinimas (nedažnas – gali pasireikšti iki 1 iš 100 žmonių);
- liežuvio ir gerklės tinimas, kuris apsunkina kvėpavimą (angioneurozinė edema) (nedažnas – gali pasireikšti iki 1 iš 100 žmonių);
- sunkios odos reakcijos, įskaitant intensyvų odos išbėrimą, dilgėlinę, viso kūno odos paraudimą, sunkų niežulį (daugiaformė raudonė) (labai retas – gali pasireikšti iki 1 iš 10000 žmonių), pūslių ant odos atsiradimą, odos lupimąsi ir tinimą (eksfoliacinis dermatitas) (labai retas – gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10000 žmonių), gleivinių uždegimą (Stivenso ir Džonsono [Stevens-Johnson] sindromas) (labai retas – gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10000 žmonių), toksinę epidermio nekrolizę ( dažnis nežinomas) arba kitas alergines reakcijas (nedažnas – gali pasireikšti iki 1 iš 100 žmonių);
- stiprus svaigulys ar alpimas dėl žemo kraujospūdžio (dažnas – gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių);
- rankų ar kojų silpnumas ar sunkumas kalbėti – tai gali būti insulto požymis (labai retas – gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10000 žmonių);
- širdies priepuolis, krūtinės ląstos skausmas (angina) (labai retas – gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10000 žmonių), neįprastai greitas ar nenormalus širdies plakimas (dažnas – gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių);
- kasos uždegimas, kuris gali sukelti stiprų pilvo ir nugaros skausmą, lydimą stipraus negalavimo pojūčio (labai retas – gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10000 žmonių);
- odos ar akių pageltimas (gelta), kuris gali būti hepatito požymis (labai retas – gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10000 žmonių).
Toliau pateiktas šalutinis poveikis aprašytas pacientams, gydytiems Viacoram. Jeigu Jums pasireiškia kuris nors iš čia išvardytų simptomų, turite kreiptis į savo gydytoją:
- dažni (gali paveikti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių): apsvaigimas, kosulys, patinimas (skysčių susilaikymas);
- nedažni šalutiniai poveikiai (gali paveikti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių): didelė kalio koncentracija kraujyje (hiperkalemija), dėl kurios gali pradėti neritmiškai plakti širdis; didelė cukraus koncentracija kraujyje (hiperglikemija), nuovargis.
Toliau pateiktas šalutinis poveikis aprašytas pacientams vartojant perindoprilį ar amlodipiną ir (arba) nebuvo pastebėtas vartojant Viacoram arba vartojant perindoprilį ar amlodipiną jų dažnis buvo daug didesnis. Šie šalutinio poveikio simptomai gali pasireikšti ir vartojant Viacoram. Jeigu kuris nors iš jų Jus vargina, turite kreiptis į gydytoją:
- Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 10 žmonių): patinimas (skysčių susilaikymas).
- Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių): galvos skausmas, mieguistumas (ypač gydymo pradžioje), pakitęs skonio pojūtis, galūnių sustingimas ar dilgčiojimo pojūtis galūnėse, svaigimas, regėjimo sutrikimai (įskaitant vaizdo susidvigubinimą), spengimas ausyse, širdies plakimo pojūtis, kraujo priplūdimas į veidą, dusulys, pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas, virškinimo sutrikimas, tuštinimosi pokyčiai, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, niežulys, odos išbėrimas, odos paraudimas, niežėjimas, kulkšnių patinimas, raumenų mėšlungis, nuovargis, silpnumas.
- Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti iki 1 iš 100 žmonių): kai kurių baltųjų kraujo kūnelių skaičiaus padidėjimas (eozinofilija), maža natrio koncentracija kraujyje (hiponatremija), žema cukraus koncentracija kraujyje (hipoglikemija), greiti nuotaikos pokyčiai, nerimas, nemiga, depresija, miego sutrikimai, nualpimas, skausmo pojūčio netekimas, drebulys, vaskulitas (kraujagyslių uždegimas), sloga (užsikimšusi arba „bėganti“ nosis), burnos džiūvimas, sustiprėjęs prakaitavimas, plaukų slinkimas, paraudusios odos plotai, odos spalvos pakitimai, pūslelių grupių formavimasis odoje, jautrus reagavimas į šviesą, nugaros skausmas, raumenų ar sąnarių skausmas, šlapinimosi sutrikimas, padidėjęs poreikis šlapintis naktimis, padidėjęs šlapinimosi kartų skaičius, inkstų veiklos sutrikimas, impotencija, vyrų krūtų diskomfortas arba padidėjimas, krūtinės ląstos skausmas, prasta bendra savijauta, skausmas, svorio padidėjimas arba sumažėjimas, šlapalo koncentracijos padidėjimas kraujyje, kreatinino koncentracijos padidėjimas kraujyje, nugriuvimas, karščiavimas.
- Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1000 žmonių): ūmus inkstų funkcijos sutrikimas; tamsios spalvos šlapimas, pykinimas ar vėmimas, raumenų mėšlungis, sumišimas ir priepuoliai. Tai gali būti būklės, vadinamos sutrikusios antidiurezinio hormono sekrecijos sindromu (SAHSS), simptomai; šlapimo kiekio sumažėjimas arba šlapimo neišsiskyrimas; žvynelinės pasunkėjimas; didelė bilirubino koncentracija kraujo serume; padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas.
- Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10000 žmonių): kraujo rodiklių pokyčiai, pavyzdžiui, mažesnis baltųjų ir raudonųjų kraujo ląstelių skaičius, mažesnis hemoglobino kiekis, mažesnis kraujo plokštelių skaičius, padidėjęs raumenų tempimas, nervų sutrikimai, dėl kurių gali atsirasti silpnumas, dilgčiojimas arba galūnių nutirpimas, eozinofilinė pneumonija (retas plaučių uždegimo tipas), dantenų patinimas, pilvo pūtimas (gastritas), odos pageltimas (gelta).
- Dažnis nežinomas (negalima apskaičiuoti, remiantis turimais duomenimis). Drebulys, nelankstumas, veidas tarsi kaukė, lėti judesiai ir nesubalansuota eisena velkant kojas, rankų arba kojų pirštų spalvos pakitimas, tirpimas ir skausmas (Reino fenomenas).
Jeigu atsirado tokių simptomų, kiek galite greičiau kreipkitės į savo gydytoją.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.