Galimas šalutinis poveikisŠis vaistas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų)
Vartojant Klacid gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, virškinimo sutrikimas, skrandžio skausmai ar viduriavimas. Be to, gali pasireikšti galvos skausmas, sąnarių ar raumenų skausmas ar raumeninio audinio sumažėjimas, kepenų fermentų suaktyvėjimas (dažniausiai nesukelia jokių simptomų ir sunormalėja savaime), skonio sutrikimas.
Šalutinio poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)
Gali atsirasti aptirpimo ar dilgčiojimo pojūčiai, pasireikšti padidėjęs prakaitavimas, šaltkrėtis, bėrimas, sąnarių, raumenų skausmas, raumeninio audinio sumažėjimas. Jeigu vartojant Klacid ar pabaigus vartoti gausiai viduriuojama ilgą laiką, išmatose atsiranda kraujo ar gleivių, nedelsdami susisiekite su gydytoju. Viduriavimas gali prasidėti praėjus net keliems mėnesiams po gydymo Klacid.
Infekcijos, tokios kaip skrandžio, žarnyno, makšties infekcijos, nosies uždegimas.
Klacid gali pabloginti sunkiosios miastenijos (būsena, kai raumenys tampa silpni ir lengvai pavargsta) simptomus šia liga jau sergantiems pacientams.
Jeigu Jūsų bendra savijauta yra bloga ar oda / akys pageltę, nedelsiant susisiekite su gydytoju.
Yra pranešimų apie inkstų funkcijos sutrikimus, įskaitant padidėjusį baltymų kiekį, kurie paprastai šalinami per inkstus, ir retais atvejais inkstų nepakankamumą. Atsitiktinai tiriant kraują gali būti nustatytas sumažėjęs baltųjų kraujo kūnelių kiekis.
Gali pasireikšti alerginės reakcijos, tokios kaip bėrimas. Taip pat gali pasunkėti kvėpavimas, pasireikšti apalpimas, veido ar ryklės patinimas. Tokiu atveju nedelsiant reikia kreiptis medicininės pagalbos. Alerginės reakcijos gali prasidėti nuo nesunkaus odos išbėrimo ir angioneurozinės edemos iki sunkesnių atvejų, kurie pasitaiko retai: gali atsirasti Stivenso ir Džonsono sindromas (sunkus susirgimas su burnos, lūpų ir odos išopėjimais) arba toksinė epidermio nekrolizė (sunkus susirgimas, kai lupasi oda).
Pasireiškus sunkiai odos reakcijai, t.y. atsiradus raudonam žvynuotam išbėrimui su poodiniais gumbais ir pūslėmis (egzanteminei pustuliozei), nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Kai kuriems žmonėms, vartojusiems Klacid, pastebėta laikinų ar ilgalaikių uoslės ir (ar) skonio pojūčio sutrikimų. Klacid vartojimo dėl šių poveikių nutraukti nereikia. Labai retai gali pakisti dantų spalva, kurią stomatologas paprastai gali panaikinti specialiomis priemonėmis.
Vartojant Klacid gali patinti ar patamsėti liežuvis, atsirasti žaizdos burnoje ar prasidėti pienligė.
Gauta keletas pranešimų apie galvos svaigimą, orientacijos sutrikimą, spengimą ausyse, miego sutrikimus, haliucinacijas, nemalonius sapnus, maniją, sumišimą, pakitusį realybės jausmą, depresiją ir paniką. Šie poveikiai paprastai yra trumpalaikiai ir greitai praeina. Labai retais atvejais buvo pranešimų apie alpimus dėl mažo cukraus kiekio kraujyje. Buvo pranešimų apie nuotaikos ir elgesio sutrikimus, kai kuriais atvejais paskirtas gydymas ligoninėje.
Taip pat retai pasitaiko širdies sutrikimai, skilvelių virpėjimas, kasos uždegimų atvejai ir traukuliai.
Karščiavimas, bėrimas ir kepenų, inkstų ar plaučių uždegimas gali pasireikšti dėl vaisto sukelto bėrimo su eozinofilija ir sisteminiais simptomais. Gali atsirasti pilvo skausmas ir rausvas odos bėrimas.
Vartojant Klacid gali atsirasti apkurtimas, kuris paprastai praeina, nutraukus gydymą.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama , ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.